Morgan Stanley CEO’sunun Bitcoin Yorumu Olay Olacak!

Morgan Stanley CEO’sunun Bitcoin Yorumu Olay Olacak!

Bitcoin Haberleri
Ekim 14, 2021 tarafından Ömer Dursun
70
morgan-stanley-ceo-bitcoin

Morgan Stanley CEO’su Bitcoin açıklamasında ne dedi? James Gorman, önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatlarının nerede olacağını bilmiyor ama bir şeyi biliyor: Perşembe günü yaptığı bir röportajda CNBC’ye verdiği demeçte, yatırım bankasının üçüncü çeyrek sonuçlarını tartışırken yeni ortaya çıkan kripto para birimi endüstrisine atıfta bulundu.

Bu haftanın başlarında Jamie Dimon, kriptoyla ilgili sorulara nispeten standart bir yanıt haline gelen şeyi sundu. JPMorgan CEO’su, yıllık Uluslararası Finans Enstitüsü etkinliğinde yaptığı konuşma sırasındaŞahsen Bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum” dedi.

Morgan Stanley CEO’su Bitcoin için ne dedi?

Morgan Stanley’den Gorman ise tam bir Bitcoin çılgınlığını ortaya koymasa da, Bitcoin’in dijital varlıklara geçmekten daha fazlası olabileceğini öne sürüyor.

Gorman, Bitcoin’in 60.000 dolar civarında bir rekorun kapısını çalmasıyla, şirketler ve yatırımcıların varlığın bir yatırımda bilançoya nasıl ve/veya nasıl sığdığını anlamaya çalışmasıyla, ana akımın giderek cazibesini kazanan sanal para birimlerinin oldukça sağduyulu bir değerlendirmesini sundu.

Gorman, son zamanlarda müşteri davranışlarına ilişkin gözlemlerinden bahsetti: “Kimse portföyünün %10’unu buna (kripto para) koymuyor… bu onların çeşitlendirme stratejilerinin temel bir parçası değil… bu bir seçenek.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X