Mt. Gox Sivil Rehabilitasyon Planı için Oylama Dönemi Sona Erdi

Mt. Gox Sivil Rehabilitasyon Planı için Oylama Dönemi Sona Erdi

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Merteren Alkis
41
mt-gox-sivil-rehabilitasyon-plani

Tokyo merkezli kripto borsası Mt Gox , 450 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i (BTC) bilinmeyen bilgisayar korsanlarına kaptırdıktan sonra 2014 yılında kapandı. O zamanlar dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin hacklenmesi ve ardından kapatılması, yaklaşık 24.000 kullanıcıyı etkiledi. Haziran 2018’de Japon mahkemeleri, Mt Gox alacaklılarının kayıpları için tazminat almalarına izin verecek bir sivil rehabilitasyon için bir dilekçeye yeşil ışık yaktı, ancak süreç gecikmeler ve yasal anlaşmazlıklarla işaretlendi. Aralık 2020’de, Tokyo Bölge Mahkemesi rehabilitasyon planının mevcut taslağını kabul etti ve ardından Şubat ayında talep sahiplerinin plan üzerinde oy kullanmasına izin vermek için bir emir yayınladı. Oylama süreci 31 Mayıs’ta başladı ve alacaklılara posta veya elektronik olarak oy kullanmaları için dört ay süre verdi. Oy verme süresi 8 Ekim Cuma günü sona erdi.

Alacaklıların  %50’si Planı Onaylamak için Evet Oyu Vermelidir

Planın geçmesi için alacaklıların oy kullaanan kullanıcıların en az yarısının “evet” oyu vermesi gerekir. Son teslim tarihinden önce, Blockstream kurucusu Adam Back, yanıt vermeyenlerin oyları otomatik olarak “hayır” olarak kabul edildiğinden talep sahiplerini oy kullanmaya çağırdı.

 

Plan Kabul Edilirse Davacılar Kısmen Tazminat Alabilecek

Plan kabul edilirse, alacaklılar Japon yeni, Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) cinsinden kayıpları için kısmen tazmin edilecek. Aksi takdirde süreç Mt. Gox iflasına dönecektir.

MtGoxLegal koordinatörü, alacaklıların sivil rehabilitasyon planı kapsamında alacakları ile süreç iflasa döndürülürse alacakları arasında büyük bir fark olduğunu, bu nedenle davacıların rehabilitasyon planını desteklemek için oy kullanma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X