Muhafazakar Hintliler, Daha Katı Kripto Düzenlemeleri İstiyor

Muhafazakar Hintliler, Daha Katı Kripto Düzenlemeleri İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 15, 2021 tarafından Merteren Alkis
32
hindistan-kripto-para

Sağcı Hindu milliyetçisi bir toplum olan Rashtriya Swayamsevak Sangh veya RSS’nin başkanı Mohan Bhagwat, Hindistan hükümetini “toplumun çıkarları için” kripto paralardaki düzenlemeleri yakından takip etmeye çağırdı.

Asian News International’a göre, RSS şefi bu sözleri Hindu şenlikli Dussehra kutlamaları sırasında yaptığı konuşmada anlattı.

Yaklaşan kripto yasaklarına dair sayısız rapora rağmen, hükümet kaynaklarından gelen anlatı, paydaşların piyasayı düzenlemek için bir çerçeve oluşturmayı tercih ettiği yönünde .

Kripto yanlısı kuruluşlardan oluşan koalisyon, merkez bankası tarafından uygulanan ve bankaların kripto para birimi borsalarına hizmet sunmasını engelleyen bir önceki yasağı bozan bir Yüksek Mahkeme kararını bile güvence altına aldı.

Bhagwat’ın yorumları, kripto para birimleri için net bir düzenleyici çerçevenin olmamasına ve sanal para birimlerine olası bir yasak hakkında çok sayıda rapora rağmen, Hindistan’da kripto popülaritesinin arttığına dair raporlar olduğunu açıkladı.

Bu artan kripto popülaritesi, Amitabh Bachchan gibi Bollywood yıldızlarının kendi kripto para birimlerini başlatması veya ülkedeki büyük borsaları onaylamasıyla Hindistan’ın eğlence sektörüne de ulaştı.

Bhagwat’ın duruşu, Hindistan toplumunun daha liberal kesimleri arasında yayılan kripto kabulünün muhafazakar bir reddini gösteriyor.

Gerçekten de RSS şefi, içeriklerinin bir kısmını reşit olmayan izleyicilerden sansürlemediği için akış platformlarını da görevlendirdi.

Bhagwat, uyuşturucu kullanımının artmakta olduğunu ve bu pazarlarda dolaşan paranın “ulus karşıtı faaliyetleri” desteklemek için kullanıldığını iddia etti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X