Nayib Bukele, El Salvador ‘daki Chivo Cüzdan Kullanıcıları İçin Yakıt Fiyatını Düşürdü 

Nayib Bukele, El Salvador ‘daki Chivo Cüzdan Kullanıcıları İçin Yakıt Fiyatını Düşürdü 

Kripto Para Haberleri
Eylül 30, 2021 tarafından Merteren Alkis
33
el-salvador-bitcoin

Nayib Bukele, El Salvador ‘daki Chivo Cüzdan Kullanıcıları İçin Yakıt Fiyatını Düşürdü 

Başkan Nayib Bukele Çarşamba gecesi geç saatlerde Twitter’da El Salvador ‘daki benzin istasyonlarının  Bitcoin Chivo cüzdanını kullanarak ödeme yapanlar için her bir galon yakıtı 0.20 $ indirimle satmaya başlayacağını açıkladı. 

30 Eylül Perşembe gününden itibaren Salvadorlular, toplu taşıma ve herhangi bir yerel şirket, gaz avantajından yararlanmak için Chivo’yu kullanabilir. Duyuru afişlerine göre doğalgaz yardımları en az 14 Ekim’e kadar geçerli. 

 

el-salvador

 

Bu indirimin üç temel nedeni var, biri akaryakıt fiyatlarındaki uluslararası artışlarla mücadele etmek. Diğer bir neden de El Salvador’daki bireyler ve işletmeler için tedarik zincirlerinin maliyetini azaltmaktır. 
 

Üçüncü bir neden, devlet destekli Chivo cüzdan uygulaması aracılığıyla Bitcoin’in kullanımını ve sürekli eğitimini teşvik etmektir. Söylemeye gerek yok, Başkan Bukele’nin ülke için Bitcoin umutları, El Salvador’un resmi para yapmasından bu yana Bitcoin’in fiyatı  yaklaşık 10 bin dolar  değer kaybettiği için tepkiyle karşılandı. Gerçekten de, fiyat daha uzun zaman ölçeklerinde yükselmeye başladığında El Salvador’da Bitcoin’e karşı çok sesli ve zaman zaman şiddetli tepkinin değişip değişmediğini ve ne ölçüde değiştiğini görmek ilginç olacak. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X