New York Hükümeti Kripto Paralara Baskısını Arttıyor

New York Hükümeti Kripto Paralara Baskısını Arttıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Merteren Alkis
30
new-york-kripto-para

Gücü ulusal ve eyalet hükümetleri arasında bölen Amerika Birleşik Devletleri federal sistemi, kripto endüstrisi için hem bir nimet hem de bir felaket. Teksas’ta kripto madenciliği patlama yaşarken, New York eyaletindeki kripto platformları artan düzenlemeler ile baskı altına giriyor.

New York eyaletinde, kripto kredi platformları Başsavcı Ofisine (OAG) kayıtlı olmalıdır. Ancak, 18 Ekim tarihli bir basın açıklamasında, New York Başsavcısı Letitia James şunları açıkladı:

“Kripto para platformları, tıpkı herkes gibi yasalara uymalıdır, bu yüzden şimdi iki kripto şirketini kapatmaya ve üç tane kripto şirketini de soruları hemen yanıtlamaya zorluyoruz…”

Burada, James’in herhangi bir kripto platformundan ismen bahsetmediğini belirtmekte fayda var. Nexo, popüler influencer Mr.Whale’e verdiği yanıtta, bir durdurma ve çekilme bildirimi aldığını doğruladı. Bunu yaparken platform, New York Başsavcısı ile “iletişime geçeceğini ” de söyledi.

Düzenleyici eylemlerden etkilenen tek kripto platformu Nexo değil. Basın açıklamasına göre Başsavcı James Bitfinex ve Tether’e milyon dolarlık para cezası verdi.

New York Başsavcısı Kripto Şirketlerine Ceza Yağdırıyor

Bay Whale ayrıca New York Başsavcısı’nın Tether ile ilgili Tether soruşturmasını yeniden başlattığını iddia etti.

Kripto-influencer’ın geçmişte USDT’yi “dünyadaki en büyük dolandırıcılık” olarak adlandırdığını belirtmekte fayda var. Dahası, New York’da çeşitli engellerle karşılaşan sadece kripto platformları ve sabit paralar değil. Lightining Network özellikli Strike uygulaması ABD şu anda New York ve Hawaii’de kullanıma yasak konumunda bulunuyor.

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X