New York Menkul Kıymetler Borsası Kripto Şirketlerini Listelemeye Başladı

New York Menkul Kıymetler Borsası Kripto Şirketlerini Listelemeye Başladı

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Ömer Dursun
56
new-york-menkul-kiymetler-borsasi-kripto

New York Menkul Kıymetler Borsası kripto şirketlerini tanımaya başladı. Intercontinental Exchange yaptığı açıklamada, Bakkt’ın Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) Bakkt’ı 2018’de kripto koruyucusu olarak başlattı: Bitcoin’i kurumsal yatırımcılar için soğuk depoda güvenli bir şekilde tutuyor.

Haziran ayında Visa banka kartının lansmanı ile Bakkt, Bitcoin’de vadeli işlem ticareti, kullanıcıların Bitcoin’i günlük ürünlerde harcamasına olanak tanıyan bir mobil uygulama ve bir Bitcoin yatırım fonu sunan bir “dijital varlık pazarına” dönüştü.

New York Menkul Kıymetler Borsası Kriptoya Önem Veriyor

Geçtiğimiz Cuma günü Bakkt ve VPC Impact Acquisition Holdings birleşti ve şirket New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla işlem görmeye başlayacağını açıkladı.

Yapılan bu ortaklık, yalnızca diğer şirketleri satın almak ve halka açılmalarına yardımcı olmak ve böylece “empty check” şirketi haline gelmekten ibaret.

Bakkt, Ocak ayında halka açılacağını söyledi. Bitcoin şirketinin bu açıklamalar sırasında 2 milyar dolardan fazla değere sahip olduğu dile getirildi.

Bakkt geçen hafta çeşitli hizmetler için Google ile ortaklık yaptığını da duyurdu. Bakkt Visa banka kartı, kripto satın almak için Google Pay’i kullanan her yerde kullanılabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X