NFT ve Kripto İçin Vergi Geliyor! İşte Açıklama

NFT ve Kripto İçin Vergi Geliyor! İşte Açıklama

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Ömer Dursun
53
nft-kripto-icin-vergi

NFT ve kripto için vergi kapıda. Güney Koreli milletvekilleri karşılığı olmayan token (NFT) sektörünü vergilendirme ihtiyacı hakkında konuştu.

Güney Kore Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hong Nam-ki, konuyla ilgili soru sorulduğunda, yıllık 2100 ABD doları eşiğinin üzerindeki kripto ticaret karına %20’lik verginin gelecek yıl Ocak ayında uygulanacağı konusunu tartıştıklarını söyledi.

Hong, Seul yönetiminin NFT satışlarını vergilendirme tekliflerini ise düşündüğünü dile getirdi.

NFT ve kripto için vergilendirme nasıl yapılacak?

Bir başka milletvekili olan Yoo Kyung-jun NFT endüstrisi hakkındaki endişesini hatırlatarak, mevcut kuralların NFT’lerin dahil edilip edilmeyeceğini belirsiz hale getirdiğini söyledi. “Kripto ile ilgili vergi hesaplamaları, vergi kaçakçılığına yol açabilecek bir gerçek” dedi.

Ulusal Vergi Servisi (NTS) Başkanı Kim Dae-ji ise milletvekillerinin tartıştığı kripto vergisi konusuyla yüzleşmeye hazır olduğunu aktardı.

İktidardaki Demokrat Partili bir milletvekili, NTS’nin bu gibi durumlarda vergi politikalarını nasıl uygulayacağını sordu ve Kim şu açıklamada bulundu:

“Vergi fiyatlarının nasıl hesaplanacağı konusunda bazı zorluklar var. Ancak yeni personel alarak, dijitalleştirilmiş bir sistem oluşturarak ve işlem verilerini toplayarak herhangi bir aksilik olmadan (bunu yapmanın bir yolunu bulmayı) başaracağız.”

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X