NFT Rug Pull: ‘Evolved Apes’ Yaratıcısı $2.7M ile Ortadan Kayboldu

NFT Rug Pull: ‘Evolved Apes’ Yaratıcısı $2.7M ile Ortadan Kayboldu

Kripto Para Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
105
nft-evolved-apes-rug-pull

Evolved Apes NFT ‘lerinin yaratıcısı Evil Ape, göre yatırımcılardan 2,7 milyon dolar değerinde ETH çaldı. Kişinin Twitter hesabı ve web sitesi çevrimdışı oldu.

Popüler Evolved Apes NFT serisinin yaratıcısının 2,7 milyon dolar değerinde yatırımcı fonuyla firar ettiği görülüyor. Yaratıcının takma adı olan “Evil Ape” artık sosyal medya platformları ve web sitesi  çevrimdışı oldu.

Evolved Apes serisi, yalnızca en güçlü maymunların hayatta kalabileceği, en güçlünün hayatta kalacağı “kanunsuz bir ülkede kapana kısılmış” 10.000 NFT’den oluşan bir bir dövüş oyunu koleksiyonu.

NFT sektörü hala dolandırıcılığa maruz kalıyor

Birçoğu için inanılmaz derecede kazançlı olsa da, NFT’ler de dolandırma amaçlı ortaya çıkabiliyor. Buna güvenlik riskleri de dahildir ve kara para aklama aracı olarak da eleştirilmektedir . Sektördeki pek çok kişi NFT alanını nasıl daha güvenli hale getireceğini gözden geçiriyor.

NFT’lerin tehlikeye atılabilmesinin bir yolu, sanatçıların eserlerini bilgisi dışında kopyalayan bireylerdir. Örneğin , orijinal Banksy web sitesi bir hafta önce ele geçirildikten sonra sahte bir Banksy sanat eseri 336.000 dolara satıldı .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X