NFT Satışları 10,7 Milyar Dolar ile Yeni Rekor Kırdı

NFT Satışları 10,7 Milyar Dolar ile Yeni Rekor Kırdı

Kripto Para Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Ömer Dursun
37
nft-satislari

Reuters raporuna göre NFT satışları ilginin hızla artmasıyla yeni zirvelere ulaştı. NFT’lerin (değiştirilemeyen tokenler) satış hacimleri 10.7 milyar dolara yükseldi. Bu, önceki çeyreğe göre sekiz kat artış anlamına geliyor.

Blok zinciri kullanarak geliştirilen NFT’ler; videolar, resimler, koleksiyonlar dahil olmak üzere bireylerin sanal dünyada satın alabilecekleri her şeyi içeriyor.

NFT Satışları Artsa da Alıcıları Hala Küçük Bir Azınlık

NFT’lerin konsepti ve popülaritesi birçok kişiyi şaşkına çevirse de, büyümeleri yavaşlama belirtisi göstermiyor. DappRadar’a göre, üçüncü çeyrek rakamları 1. çeyrekte 1.2 milyar dolar ve 2. çeyrekte 1.3 milyar dolardan yükseldi. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, Ağustos ayında satış hacminin 3.4 milyar dolara ulaştığını gördü. Küresel piyasalardaki düşüşe rağmen satış hacimleri Eylül ayında da güçlü kaldı.

Uzmanlar, Covid-19 salgını sırasında kripto para birimlerinin elde ettiği kazanımların, NFT pazarının büyümesinin arkasındaki başlıca itici güç olduğuna inanıyor.

Bugüne kadarki en pahalı NFT satışı, Christie’s’de 69.3 milyon dolara satılan dijital bir kolajdı (Beeple’s Everydays). Müzayede evleri hala NFT’lerin milyonlarca dolara satıldığını gören satışlara ev sahipliği yapıyor, ancak o zamandan beri başka hiçbir NFT veya NFT koleksiyonu bu fiyata yaklaşmadı.

Üçüncü çeyrekte önemli bir büyüme kaydeden en popüler NFT’ler dijital sanat eserleriydi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Artblock’un NFT’si, yaklaşık 6,9 milyon dolar olan yaklaşık 2100 ETH’ye satıldı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X