NFT ticaret oyunu Axie Infinity, AXS stake programı başlattı 

NFT ticaret oyunu Axie Infinity, AXS stake programı başlattı 

Kripto Para Haberleri
Eylül 30, 2021 tarafından Merteren Alkis
65
axie-infinity-stake-programi-baslatti

NFT ticaret oyunu Axie Infinity, AXS stake programı başlattı 

Ethereum blok zincirine dayalı, oyna-kazan bir NFT oyunu olan Axie Infinity’nin yerel tokeni  Axie Infinity Shards ve AXS için staking programının başlattığını duyurdu.  

AXS sahipleri, 30 Eylül duyurusuna göre 24 saat içinde  tokenlerini stake etmeye başlayabilirler. 

Axie Infinity ekibi duyurunun bir parçası olarak, “Stake yapmak, topluluk üyelerimizi uzun vadeli bir zihniyete sahip oldukları ve AXS tokenlerini kilitledikleri için ödüllendirmenin bir yolu” dedi ve oyuncuların staking yaparak AXS ödülleri kazanabileceğini ekledi. 

Ekip, staking yoluyla oy hakkı ve “Topluluk Hazinesinin kullanımı üzerinde söz hakkı” vermeyi planlıyor. Axie Infinity Topluluk Hazinesi , yazı yazılırken değeri 1,4 milyar doların üzerinde olan 18 milyondan fazla AXS tokenine sahip durumda. 

Stake programının ilk ayında toplam 2 milyon AXS tokeni dağıtılacak. Duyuruda, 270 milyon AXS jetonunun yaklaşık 58 milyonunun dolaşımda olduğu ve geri kalanının bahis, oyun ödülleri ve ekosistem ödül yapıları yoluyla serbest bırakılacağı yazıyor. 

 

Axie Infinity Nedir ? 

2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, oyuncuların temelde farklı niteliklere ve güçlere sahip, temelde değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olan Ax’leri toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyan bir ticaret ve savaş oyunudur. 

Birkaç kripto borsasında da listelenen AXS jetonları, oyun evreninin küçük bir dilimini temsil ediyor. Oyuncular bunları doğrudan satın almanın yanı sıra, liderlik tablolarında yer almak veya turnuvaları kazanmak gibi oyun içi başarılarında  da elde edebilirler. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X