NFT Uzmanı, Çoğu NFT Projesi, Bitcoin 100.000 Dolara Ulaştığında Çökecek

NFT Uzmanı, Çoğu NFT Projesi, Bitcoin 100.000 Dolara Ulaştığında Çökecek

Kripto Para Haberleri
Ekim 23, 2021 tarafından Merteren Alkis
125
maaten-soudgar-nft

NFT analisti Mateen Soudagar ‘a göre  bugün var olan NFT projelerinin %60 ila %75’i dolandırıcılıktır. Buna ek olarak, spekülatörler talebi artırdığı için, BTC ve ETH fiyatları hızla yükseldiğinde birçoğunun “korkmaya” başlayacağını söylüyor.

“İnsanların çoğunlukla içinde bulunduğu NFT projeleri muhtemelen başarılı olacak. Twitter’da  Soudagar, sosyal medya sitesinde 122.000 takipçisine şunları söyledi:

Şu anda NFT pazarında büyük bir spekülatör kalabalığı var. Birçok yeni yatırımcı, fiyatlar düştüğünde çıldıracak ve bu da daha fazla satış yaratacak.

Mateen Soudagar, NFT endüstrisinin daha “cilalı oyunlara ve sanal dünyalara” dönüşeceğine, ancak “düşük çaba gerektiren projelerin yok olacağına” inanıyor.

Bitcoin ve NFT Projelerinin İlişkisi

Bitcoin , 20 Ekim’de ilk ABD bitcoin vadeli işlem tabanlı borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından 67.000 $’lık rekor seviyeye tırmandı. Kripto para birimi, Temmuz ayı sonlarında 30.000 dolarlık en düşük seviyesinden bu yana iki kattan fazla değer kazandı.

Plan B’nin stok akış (S2F) tahmin modeli tarafından özetlendiği gibi , analistler kurumsal katılımın fiyatı yıl sonuna kadar 100.000 dolara çekmesini bekliyor.

Benzer şekilde, son birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.000 doların üzerine çıkan Ethereum, bu dördüncü çeyrekte 10.000 dolara yükseleceği bekleniyor.

Bu arada, DappRadar’a göre , tokenize dijital sanat eserlerinin alım ve satımının başladığı 2017’de sadece birkaç bin olan işlem hacmi 15.5 milyar doları aşan NFT’ler ile son zamanlarda değer kazandı.

Mateen Soudgar Altcoin NFT İlişkisini Açıkladı

Twitter ileti dizisinde Soudagar, altcoinlerin NFT’lerin davranışlarıyla paralellikler kurdu.

Pek çok NFT projesinin altcoinlerle “aynı duyguyu takip ettiğini”  altcoinlerdeki paraların Bitcoin’e doğru hareket ettiğinden dolayı bitcoin bir ralliye girdiğinde keskin bir şekilde düştüğünü keşfetti.

Bitcoin veya Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında NFT’ler darbe alıyor altcoinlerin darbe alması  gibi.

Soudagar ayrıca:

” Ekibi güçlü olan ve kendini geliştiren  NFT projeleri ilgiyi koruyabilir” dedi. 

Ancak, Soudagar tüm bahsini bu olaya yatırmaz. Ayrıca, beklenen kripto boğasının birkaç ay sürmesi durumunda NFT fiyatlarının artacağı alternatifi de öneriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X