PancakeSwap Nedir? Cake Nedir?

PancakeSwap Nedir? Cake Nedir?

Altcoin Haberleri Kripto Analiz
Eylül 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
67
pancakeswap-nedir-cake-nedir

PancakeSwap Nedir?  

PancakeSwap , Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir merkeziyetsiz (DEX) borsasıdır.  İlk olarak merkeziyetsiz finans (DeFi) Ethereum blockchain üzerine inşa edilse de çıkan problemler ve artan işlem ücretlerinden dolayı birçok proje alternatif aramaya başladı. PancakeSwap ise bu problemleri Ethereum yerine Binance Smart Chain teknolojisi kullanarak çözdü. 

 

PancakeSwap Borsası  

Bu platform diğer merkeziyetsiz borsalar gibi otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanır. Bu da borsa üzerinde dijital varlıklarınızın alım-satımının diğer kullanıcıların emirleri yerine likidite havuzuna karşı işlem yaptığınız anlamına gelir. 

Likidite havuzları diğer kullanıcıların yaptığı yatırımlar ile doldurulur. Yapılan bu yatırımlar ile kullanıcılar likidite sağlayıcı (LP) tokenlardan kazanır. Kazanılan bu LP tokenlar ile harcadıkları işlem ücretlerinin bir kısmıı geri alabilirler. Yani PancakeSwap üzerinde BEP-20 tokenları alım satım yaparak ödüller kazanabilirsiniz. Aynı zamanda PancakeSwap üzerinden farming ve stake yaparak da kazanç elde edebilirsiniz. 

Cake Nedir? 

Yukarıda anlattığımız PancakeSwap’ın özel tokenı olarak bilinen CAKE, Binance Smart Chain üzerinde kurulan bir BEP-20 tokenı olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılar CAKE  kitleyerek stake ödülü kazanabilir ve borsaya likidite sağlayabilir. Bu işlem çok kazançlı gözükse de riski de bereberinde getirir. 

Yasal Uyarı 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.  

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X