NFT Bilim Kurgu Kart Oyununa 50 Milyon Dolarlık Yatırım

NFT Bilim Kurgu Kart Oyununa 50 Milyon Dolarlık Yatırım

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Ömer Dursun
29
parallel-50-milyon-dolar-yatirim

Ethereum blok zincirine dayalı bir bilim kurgu kart oyunu olan Parallel, çoğu kripto projesinin ve yatırımcıların fark ettiğinden daha hızlı bir yükseliş yaşadı. Platform, TechCrunch’a kripto VC firması Paradigm’den yarım milyar dolarlık bir değerlemeyle 50 milyon dolar topladıklarını söyledi.

Paradigm’in kurucu ortağı Matt Huang, “En iyi kripto oyunları, birinci taraf içeriğin ötesine geçebilecek ve bir oyuncu ve geliştirici topluluğuna oyunun kendisini geliştirmeleri için ilham verebilecek olanlar olacak. ” dedi.

Huang ayrıca, “Parallel’in benzersiz yaklaşımından ve ateşli ilk topluluğundan etkilendik ve onları bir sonraki büyüme aşamaları için desteklemekten heyecan duyduk.” ifadelerini kullandı.

50 milyon dolar yatırım alan Parallel NFT oyunu nedir?

Proje, küresel bir enerji krizini çözmek için kıyamet gibi bir girişimin ardından insanlığın uzaydan kaçışıyla ilgili bir fantezi hikayesine dayanıyor. CryptoPunks gibi diğer son derece değerli pikselli NFT projelerinden bazılarının aksine, Paralell’in sanat tarzı gerçekçiliğe odaklanır.

Bilim kurgu NFT kart oyunu, NFT spekülasyonlarındaki büyük artış nedeniyle ilk paketinin düşmesinden sonra Ağustos ayında alev aldı. Kripto takipçisi Cryptoslam’a göre, platform işlem hacminde yaklaşık 105 milyon dolar yaptı.

Projenin oyun unsuru henüz mevcut değil, erken finansman onu inşa etmek için kullanıldı. Parallel, NFT satışlarında %10’luk önemli bir telif hakkı alıyor ve bunun yarısı oyun içi ödül havuzlarına gidiyor ve geri kalanı şirkete gidiyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X