Patreon, Ödeme Yöntemi Olarak Kripto Paraları Düşünüyor

Patreon, Ödeme Yöntemi Olarak Kripto Paraları Düşünüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 31, 2021 tarafından Merteren Alkis
92
patreon-kripto-para

Üyelik platformu Patreon, platformundaki içerik oluşturucuların kendi kripto paralarını çıkarmasına izin verme fikrini düşünüyor. Bu açıklama, The Information’ın 2021 Yaratıcı Ekonomi Zirvesi sırasında Patreon CEO’su ve kurucu ortağı Jack Conte ve Baş Ürün Sorumlusu Julian Gutman tarafından sunuldu. Geçen Eylül ayında sunulan ve platformun bir parçası olarak kripto kullanımını değerlendiren bir raporla tutarlı görünüyor.

Patreon Kripto Paraları Yakından Takip Ediyor

CEO Jack Conte ve Baş Ürün Sorumlusu Julian Gutman’ın açıklamalarına göre, tanınmış üyelik organizasyonu Patreon, şimdi yeni gelir yolları eklemek için kripto öğelerini tanıtma fikrini düşünüyor . The Information’ın 2021 İçerik Oluşturucu Ekonomisi Zirvesi sırasında, her iki yönerge de içerik oluşturucular için bir üyelik belirteci sunma fikrinin masada olduğunu kabul etti.

Patreon, platformunda bir yatırım biçimi olarak kripto paraların kullanılmasını açıkça yasaklamış olsa da, kriptodaki bu yükseliş ve platformun karşı karşıya olduğu diğer koşullar, onu yakın gelecekte bu kuralları değiştirmeye zorlayabilir. Bu konuda Gutman şunları söyledi:

NFT’lerin veya altında yatan bazı teknolojilerin içerik oluşturucular için sürdürülebilir uzun vadeli kazançlar yaratmamıza nasıl yardımcı olduğunu değerlendirmek ve anlamakla kesinlikle ilgilendiğimizi düşünüyorum.

Conte ayrıca izinsiz ve doğrudan özellikleri nedeniyle kriptoyu övdü. Bu, yaratıcıların ürünlerine ve takipçilerinden gelen verilere aracı olarak hizmet etmek için herhangi bir platforma güvenmek zorunda kalmadan sahip olmalarını sağlar, ne gariptir ki Patreon. “Bence bu teknolojinin birçoğunun ulaştığı şey bu ve bence bu konuda gerçekten derinden heyecan verici” dedi.

Alternatif Olarak Kripto Paralar

Patreon’un geçmişte bazı içerik oluşturucularla sorunları vardı ve bu da onları alternatif olarak kripto tabanlı hizmetleri düşünmeye sevk etti. Aralık 2018 yılında Patreon de-platformed onu takip abonelerden elde edilen gelir olmadan onu terk Carl Benjamin namı diğer “Büyük Sargon” dahil olmak üzere hizmetten bazı yaratıcıları.

Bu, Patreon’un hizmetinde bir başka etkileyici olan Jordan Peterson’ın hesabını kapatmasına ve içerik denetimiyle ilgili daha gevşek kurallara sahip yeni bir alternatif hizmet başlatmasına neden oldu. Bununla birlikte, kriptonun periyodik bir üyelik hizmetine dahil edilmesi daha önce denendi, ancak çok başarılı olamadı. İronik olarak, Patreon, Mastercard’ın yeni yetişkin politikalarına yanıt olarak kriptoyu uygulayan platform olabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X