Paul Tudor Jones, Kriptonun Altına Karşı Yarışı Kazandığını Söyledi

Paul Tudor Jones, Kriptonun Altına Karşı Yarışı Kazandığını Söyledi

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Merteren Alkis
37
paul-tudor-jones-bitcoin

Milyarder Paul Tudor Jones, çarşamba günü CBNC’deki röportajı sırasında Bitcoin ‘in bir yatırım koruması olarak rolünden bahsetti ve şu anda altın karşısındaki yarışı kazandığını iddia etti:

Giderek daha fazla dijitalleşen bir dünyaya geçtiğimizi düşünüyorum. Açıkçası, kripto için bir yer var ve açıkçası altına karşı yarışı kazanıyor.

Bu nedenle, riskten korunma fonu yöneticisi Jones, kriptonun “çok iyi” bir enflasyon koruması olacağını iddia ediyor. Altın yıllık %6,95 düşerken Bitcoin %121 arttı. Dün gerçekleşen ilk Bitcoin vadeli işlem borsasının lansmanından bahseden Jones, fiziksel Bitcoin’e sahip olmayı tercih ettiğini söyledi:

Bence kripto piyasasına girmenin iyi bir yolu, aslında fiziksel Bitcoin’e sahip olmak.

Önde gelen Amerikalı yatırımcı, Bitcoin aldığını Mayıs 2020’de açıklamıştı ve bu, kripto para birimi için bir dönüm noktası olarak görülüyordu. Sözlerininin dünya çapındaki varlık yöneticileri tarafından yakından takip edildiği göz önüne alınıyor.

Jones, portföyünde hala tek haneli kripto para bulunduğunu söylüyor. Jones, enflasyonun geçici olmadığını ve toplumun karşı karşıya olduğu en büyük tehdit olduğunu da sözlerine ekledi:

Bana göre Main Street yatırımcılarının karşılaştığı bir numaralı sorun enflasyon ve enflasyonun geçici olmadığı benim için oldukça açık.

Ayrıca, Federal Rezerv’i tarihinin “en uygunsuz” para politikasını yürütmekle suçladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X