Piyasalarda Satış Baskısı Yükseliyor! Dolar Endeksi Yükselişte

Piyasalarda Satış Baskısı Yükseliyor! Dolar Endeksi Yükselişte

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Eylül 21, 2020 tarafından koindeks
49
risk-istahi

Hisse senedi piyasaları, emtialar ve kripto paralarda, haftanın ilk iş gününde sert bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldık. Risk algısının değişmesi sonucu cuma günü 1950 dolar seviyesinde kapanış yapan altın, 1882 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Türkiye borsasında da aynı şekilde bir geri çekilme gördük. Bist100 %2.24 geri çekilmeyle günü kapattı. Şu saatlerde Amerika tarafında da sert satışlar izliyoruz.

Kripto Paralarda Satış Baskısı

Kripto paralarda da aynı şekilde bir satış baskısı mevcut. Günün zirvesi 10.996 seviyesine kadar yükselen Bitcoin, %4.52 düşüşle 10.429 dolar seviyesinde şu an seyrediyor. Bitcoin ile birlikte diğer kripto paralar ve tüm altcoinlerde de bir geri çekilme mevcut. Bazı popüler altcoinlerde geri çekilmeler %20’ye kadar ulaştı.

Pandemi Etkileri

Pandemi etkileri günden güne artış gösteriyor. Artan vakalar ekonomi üzerinde de bir baskı oluşturuyor. Bu baskı piyasalarda risk algısını değiştiriyor. Yatırımcılar nakite geri dönüp kendilerine bir getiri arayacaklar.

Borsalarda Satış Baskısı

Biz bu yazıyı hazırlarken tüm Avrupa borsalarında yüzde 3 üzerinde bir düşüş var. %4’lere varan bu satışlar sonucu bir düşüş trendi olacak mı? Buradan çıkan paralar nereye gidecek? Yatırımcılar hangi enstrümana karar verecek? Bunları bize zaman gösterecek. Borsa İstanbul günü %2.24 geri çekilmeye tamamladı. 1.087 seviyesinde kapanış yapıldı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X