RACIB başkanı, Rusya’nın Kriptolar Hakkında Pasif Söyledi

RACIB başkanı, Rusya’nın Kriptolar Hakkında Pasif Söyledi

Bitcoin Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
78
rusya-kripto-para

Rusya Hükümetinin Ocak 2021’de ilk kripto para yasasını kabul etmesine rağmen, yerel bir endüstri savunucusuna göre ülkenin kripto para piyasası hala büyük ölçüde düzenlenmemiş ve çok fazla belirsizliklerle dolu.

Rusya Kriptoekonomi, Yapay Zeka ve Blok Zinciri Derneği (RACIB) başkanı Yury Pripachkin, mevcut Rus kripto düzenlemelerinin sistematik çözümlerle ilgisi olmayan “yarı önlemlerden” başka bir şey olmadığını savundu.

Yerel haber ajansı RBC ile, Pripachkin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin sevk birden ardışık görev veren son dört yıl içinde kripto yönetmeliği kabul edilmesini istedi. Yönetici, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2017’de 200 milyar dolardan şu anki 2,7 trilyon dolara yükseldiğini ancak yerel milletvekillerinin bu değeri yakalamak için esasen hiçbir şey yapmadığını vurguladı:

Pripachkin, “

Rusya, küresel kripto pazarının %10’unu oluşturan yerel kripto para piyasasını düzenlemek için kesinlikle hiçbir şey yapmadı. 

Pripachkin, Rusya’nın “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kripto yasasının geniş anlamda kripto için yasal bir temel oluşturduğunu, ancak akıllı sözleşmeler gibi büyük endüstri terimlerini tanımlamadığını ve kripto madenciliği, ihraç ve vergilendirme gibi faaliyetleri düzenlemediğini iddia etti.

RACIB başkanı, Rus kripto para birimi endüstrisinin büyük ölçüde gri bir bölge olduğunu düşünen tek kişi değil. Uluslararası hukuk firması Debevoise & Plimpton’da bir danışman olan Anna Maximenko, Rusya’daki mevcut kripto düzenlemesinin “kripto para biriminin tanımıyla sınırlı” olduğuna ve kripto ödemelerinin yasaklanması gibi birkaç başka açıdan olduğuna inanıyor.

Maximenko, yaptığı açıklamada:

Kripto para birimlerinin cirosunun diğer yönleri, borsalar ve yatırımcılara yönelik gereksinimler de dahil olmak üzere şu anda düzenlenmemiştir.

Uzmana göre, düzenlemenin olmaması, Rusya’da hiçbir kripto borsasının kayıtlı olmadığı ve kripto yatırımcılarının Binance, Huobi Global, Paxful ve diğerleri gibi yabancı kripto borsalarının hizmetlerini kullanabildiği bir duruma yol açıyor.

Maximenko:

Rusya Merkez Bankası’nın kripto para birimleri konusundaki olumsuz duruşu göz önüne alındığında, Rus kripto borsalarının olmayacağı, yabancı kripto borsalarının ise gri bir bölgede kalacağı durum pekala olabilir.

Rusya Hükümeti Kripto Paralar ile İlgili Çalışmalara Devam Ediyor

Haber, Rus hükümetinin Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerine artan ilgi göstermesi ve bazı bakanlıkların kripto para birimlerini ilişkili gazla çıkarmayı önermesiyle geliyor.

Bununla birlikte, Rus hükümeti, kendi sakinlerinin çıkarları söz konusu olduğunda Bitcoin’e şüpheyle yaklaşıyor ve Rusya Merkez Bankası, kripto yatırımları yerel yatırımcılar arasında son derece popüler hale geldiğinden , işlemleri kripto borsalarıyla sınırlamak istiyor .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X