Renaissance Technologies’a Bitcoin İzni

Renaissance Technologies’a Bitcoin İzni

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
30
renaissance-technologies

Dünyaca ünlü yatırım fonlarından Renaissance Technologies, Bitcoin ile vadeli işlemler için borsa izni kopardı. Tam 75 milyar dolar değerindeki bu dev yatırım fonuna Bitcoin izni çıkarken, izni koparan fon ise yine Renaissance Technologies’in yatırım fonu olan Medallion Funds. Medallion Funds, Bitcoin vadeli işlem izni kapsamında CME üzerinden işlem yapabilecek ve bu türden bir yatırım düşünen yatırımcısına destek olmaya devam edecek.

Medallion Funds Yüksek Kar Amaçlıyor

Medallion Funds, CME üzerinden Bitcoin işlemlerine 2017 yılında yaptığı başvuru neticesinde geçtiğimiz hafta hak kazandı. Elde ettiği hak ile ilgili CME üzerinde işlem yapabilecek olan yatırım fonu, en kötü koşullarda dahi bugüne dek %24 kar eden CME borsası ile ilgili oldukça iyimser bir tablo çiziyor. Peki, CME nedir?

CME Nedir?

CME, Chicago Emtia Borsası’dır. Değerli madenler, petrol ve benzeri emtia ürünlerinin işlem gördüğü bu borsa, Bitcoin ile de işlem yapılmasına izin verecek. Yatırımı yapacak olan Medallion Fonu, 1988 yılında kuruldu ve bugüne dek yatırımcısına her yıl ortalama %40 değer kazandırdı. Fonda yatırım yapabilecek bireyler ise şimdilik yalnızca şirket çalışanları.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X