Büyük Rus Bankaları Yasağa Rağmen Kriptoyu Araştırmaya Başladı

Büyük Rus Bankaları Yasağa Rağmen Kriptoyu Araştırmaya Başladı

Kripto Para Haberleri
Ekim 30, 2021 tarafından Ömer Dursun
101
rus-bankalari-kripto

Rus bankaları kriptoyu kullanmak istiyor. Büyük Rus özel bankası Tinkoff’un çevrim içi aracı kurumu Tinkoff Investments, Rusya Merkez Bankası’nın bankayı bu tür araçları başlatmaktan alıkoymasına rağmen kripto para birimi yatırım hizmetlerini araştırıyor.

Tinkoff Investments Başkanı Dmitry Panchenko, bankanın aracılık portalının kripto para birimi yatırımıyla ilgili projeleri düşündüğünü ancak belirli fikirleri tartışmak için henüz çok erken olduğunu iddia etti.

Putin’e Karşı Rus Bankaları Kriptoyu Kullanmak İstiyor

Panchenko, yerel haber ajansı TASS ile Perşembe günü yaptığı röportajda, şirketin şu anda bir dizi kripto ile ilgili hizmeti hedefleyen araştırma ve geliştirme girişimleri üzerinde çalıştığını söyledi.

Tinkoff Investments, özellikle uluslararası ödeme devi PayPal gibi şirketlerin kripto ürünlerine ve ayrıca Revolut ve Robinhood gibi kripto dostu uygulamalara bakıyor.

“Öyle ya da böyle, insanlar kriptoya maruz kalıyor ve bunu ülke dışında yapıyorlar. Bu tür hizmetlerin Rus hukuk sistemi içinde sağlanması potansiyel olarak doğru olacaktır. Bu günümüzde hukuken mümkün değil ama konunun daha derinlemesine tartışılması ve araştırılması gerekiyor.”

Panchenko, Tinkoff gibi aracı kurumların kripto yatırım hizmetlerinin benimsenmesinden faydalanacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca, bankanın, Rusya’da ülkenin kripto yasası “On Digital Financial Assets” tarafından yasaklanan ödemeler için kripto kullanmak yerine, özellikle kriptoya yapılan yatırımlar için artan bir talep gördüğünü vurguladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X