Rusya, Bitcoin Madenciliğinde Gaz Kullanmayı Düşünüyor

Rusya, Bitcoin Madenciliğinde Gaz Kullanmayı Düşünüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Merteren Alkis
49
rusya-bitcoin-madenciligi

Rusya hükümeti, petrol gazı ile Bitcoin ( BTC ) madenciliği yapmak için yeni bir proje düşünüyor .

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Vasiliy Shpak’ın, Rusya merkez bankasına ve Dijital Kalkınma Bakanlığı’na ülkenin petrol sahası ekipmanını kripto para ve Bitcoin madenciliği için kullanmak için bir teklifte bulunduğu bildiriliyor.

Kommersant tarafından hazırlanan bir rapora göre, teklif 7 Eylül’de sunuldu ve hükümetten orijinal olarak yerel petrol ve gaz şirketlerinden gelen bir girişim hakkında geri bildirimde bulunması istendi.

Firmalar, Bitcoin madenciliği için yakındaki veri merkezlerine güç sağlamak için ilgili gazı kullanmayı özellikle önerdiler. Bu tür bir doğal gaz, petrol sondajının bir yan ürünüdür, ancak uygun gaz altyapısının inanılmaz maliyeti nedeniyle, genellikle fazla gazın basitçe yakıldığı yakma yoluyla boşa harcanır.

Shpak’ın mektupta belirttiğine göre, Bitcoin madenciliği için gazın kullanılması, “dijital para birimi çıkarmanın hibrit modülleri” yoluyla termal üretimde doğal gaz kullanımının verimliliğini potansiyel olarak artırabilir.

Geçen hafta, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol ticaretini çözmek için kripto para kullanmanın “biraz erken” olduğunu söyledi . Başkan ayrıca kripto para biriminin küresel olarak fon transferi potansiyelini de kabul etti.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X