Rusya, Kripto Paralara Kısıtlama Getirmeyi Düşünüyor

Rusya, Kripto Paralara Kısıtlama Getirmeyi Düşünüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Merteren Alkis
78
rusya-kripto-para-yasakliyor

Rusya Federal Meclisi’nin alt meclisi olan Devlet Duması, kripto para birimlerinin özel yatırımcılar için oldukça tehlikeli bir finansal araç olabileceğine inanıyor. Yakın tarihli bir rapora göre, yetkililer bu nedenle kripto paralarla ticaret konusunda düzenleyici uygulama getirme niyetinde görünüyor.

Rusya’da Kripto Para Endüstrisi

Yerel kapsama göre , Rusya hükümeti kripto para birimleri konusundaki olumsuz görüşünü yineledi. Duma Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, varlık sınıfının yatırımcılara önemli kârlar getirebileceğini belirtti. Yine de, aynı zamanda son derece tehlikeli olabilir, bu yüzden milletvekilleri belirli kurallar koymalıdır:

Dijital varlıklar bizim yakından ilgilendiğimiz konu ve burada vatandaşlarımızı dijital para birimlerine ve dijital varlıklara yatırım yaparken maksimum düzeyde nasıl koruyacağımıza bakacağız çünkü yeni bir araç var ve tecrübesiz bir yatırımcı için oldukça tehlikeli.

Merkez bankasının ve Rusya Hükümetinin dijital para birimleri hakkında en azından olumsuz bir görüşe sahip olduğunu bilmekte fayda var.

Örneğin, haziran ayında Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina  bu tür varlıkların yatırım için  tehlikeli olduğunu . Ayrıca insanları bunun yüzünden yüksek meblağları kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X