Sam Altman, “Worldcoin” Adında Kripto Para Birimi Başlattı

Sam Altman, “Worldcoin” Adında Kripto Para Birimi Başlattı

Altcoin Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Merteren Alkis
91
sam-altman-worldcoin

Y Combinator’ın eski başkanı Sam Altman, Airbnb, Reddit, Asana ve Pinterest’teki erken aşamadaki yatırımlarıyla tanınıyor. Sam Altman, BitClout’un başlangıcından bu yana en tartışmalı ve iddialı kripto ürünü olan Worldcoin projesini piyasaya sürmeye hazır.

Worldcoin Nedir ?

Sam Altman tarafından tanıtılan Worldcoin ‘in ana web sitesine göre, projesinin temel odak noktası, yeni kripto para birimini dünyadaki mümkün olan en fazla sayıda insan arasında dağıtmaktır.

Kripto para birimini almak için potansiyel sahibinin sadece iki şartı karşılaması gerekir: “benzersiz” olmak ve kanıtlanmış insan olmak. “Kişilik Kanıtı” konseptini uygulamak için Worldcoin meraklıları devasa biyometrik taranmaya başlandı.

“Küreler” olarak adlandırılan yeni bir cihazla, Worldcoin evangelistleri, dünyanın dört bir yanındaki ilgili insanların gözbebeklerini tarayacak. Orbs, insanların gözlerinin ayrıntılı görüntülerini yakalayacak ve bunları IrisHash veri yapılarına dönüştürecek şekilde ayarlanmıştır.

Worldcoin ekibine göre, bu tasarım, bir imza hiyerarşisi ile birleştiğinde, sistem saldırılarını dirençli ve kötü niyetli müdahalelere karşı dirençli hale getirir.

Sam Altman,Worldcoin Projesi Distopyaya Benziyor

Büyük ölçüde, Crypto Twitter’daki yorumcular, açıklanan konsept konusunda temkinli. Tanınmış Bitcoin (BTC) analisti Willy Woo fark onun “adil” dağıtım sorgulanabilir böylece proje, Andreessen Horowitz, 1Coinfirmation, Coinbase Ventures, ve Üç Oklar Capital dahil yüksek profilli VC’ler, bir kavrama tarafından desteklendiğini söyledi.

Monero (XMR) Riccardo Spagni:

Orwell’in 1984’ünün bir kullanım kılavuzu olmaması gerekiyordu.

Birleşik Modelleme Dili’nin (UML) mucidi olan yazılım mühendisliği emektarı Grady Booch, Worldcoin’in ustaları tarafından biyometrik profillerin toplanmasıyla ilgili potansiyel kişisel veri kötüye kullanımı sorunları hakkında yoğun bir şekilde endişe duyuyor .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X