Satoshi Nakamoto Artık Dünyanın En Zengin 20. Kişisi

Satoshi Nakamoto Artık Dünyanın En Zengin 20. Kişisi

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Merteren Alkis
46
satoshi-nakamato-serveti

Nisan ayının ortalarında Bitcoin ağının yaratıcısı Satoshi Nakamoto dünyanın en zengin 20 milyarder listesine girdi ancak Bitcoin fiyatı düştükten sonra mucidin serveti düştü. Bu hafta Nakamoto bir kez daha dünyanın en zengin 20 insanı arasına katıldı. Bitcoin’in mucidi Nakamoto  şu anda Dünyanın en zengin 20. Kişisi konumunda bulunuyor.

Satoshi Nakamoto Serveti 61 Milyar Dolar’a Ulaştı

Bitcoini (BTC) 60 bin doları aştı ve cuma günü 62.945 dolara ulaştı. İnsanların Satoshi Nakamoto’nun tüm bu servete sahip olduğunu varsaymalarının nedeni, Bitcoin’in mucidinin yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor.

17 Ekim 2021 tarihinde Satoshi Nakamoto ‘nun kabaca 60,7 milyar dolarlık Bitcoin ( BTC ), 625 milyon dolarlık bitcoin cash (BCH) , 169 milyon dolarlık bitcoinsv (BSV) ve 191 milyon dolarlık ecash’e (eski adıyla BCHA) serveti olduğu anlamına geliyor. Bu, Bitcoin’in mucidini Forbe’nin gerçek zamanlı milyarderler listesinde 20. sıraya yerleştiren bu dört kripto paranın toplam değeri  60,9 milyar dolar . Satoshi Nakamoto, Çin’den milyarder Zhang Yiming’in net değerinin üzerinde. Ancak Nakamoto’nun serveti, Walmart’ın Rob Walton’unun kendi adına yaklaşık 75.3 milyar doları olduğu için dünyanın en zengin 19.’sinin altında yer alıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X