Satoshi Nedir?

Satoshi Nedir?

Sözlük
Nisan 13, 2020 tarafından koindeks
24
satoshi

Kripto para birimleri arasında en değerli olanı satoshi para birimidir. Peki en çok bilinen ve değerli olan satoshi nedir? Satoshi Nakamoto; kripto para piyasasında, bitcoin birimini icat eden kişi ve gruplarca kullanılan isim olarak biliniyor. 2010 Aralık ayına kadar bitcoin biriminde gelişme olmuş ve blok zincir veri tabanına yansımıştır. Bitcoin para birimlerinin arasında bulunan en küçük birimdir. Bir nevi bitcoin alt değeri olarak piyasaya giriş yaptı.

Satoshi Birimi Ne Kadar?

2008 yılı Kasım ayı itibari ile piyasada işlem örmeye başlayan satoshi, ilk olarak 0.00000001 bitcoin değeri ile ortaya çıktı. 2010 yılı itibariyle %1 oranında olması öngörüldü. Bu ifade ile 1 BTC’nin %1’lik kısmı satoshi oldu.

Satoshi Avantajları

Bitcoin yatırımcısı adet bazında alım yapmak istediğinde oldukça fazla bir bedel ödemek durumunda kalmaktadır. Birçok avantaja sahip olan satoshi kullanıcısını riske atmıyor.

Avantajları;

  • Tek para işlemi yerine fazla adette alım imkânı
  • İstenilen adette para bozdurma
  • Karlı yatırım
  • Diğer para birimlerine dönüştürülebilme
  • Yeni başlayanlar için uygun
  • Borsanın riskli yönünü azaltıcı yapısı

Parçalı işlem olarak bitcoin yatırımcısına imkân tanıyan satoshi ile istenilen oranda bitcoin alınabiliyor. Kripto para yatırımına yeni başlayanlar için en iyi yatırım seçeneği budur. Piyasada tek bir adet para ile işlem yapmak yerine daha fazla adette parça halinde işlem yaparak riski en aza indirgemeye dayalı yarar sağlamaktadır.

Satoshi Nasıl Satın Alınır?

Yurtiçi ya daz yurtdışı borsa işlemleri yapan güvenilir site aracılığı ile hesap oluşturarak satoshi almanız mümkün oluyor. Şu an en değerli para birimi olan bitcoinin alt para birimi olan satoshi ile daha fazla diğer kripto paralardan almak mümkün. Bu nedenle alternatif yatırım hacmi büyüyor ve parçalı işlem yapabiliyorsunuz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X