SEC Başkanı Gensler: SEC’in Bitcoini Yasaklama Planı Yok

SEC Başkanı Gensler: SEC’in Bitcoini Yasaklama Planı Yok

Kripto Para Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
77
sec-baskani-bitcoin-aciklama

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, SEC ‘in Bitcoin ve kriptoyu yasaklamayı planlamadığını, ancak Kongre’nin daha sert önlemler alabileceğini belirtti.

5 Ekim’deki Meclis Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasında konuşan SEC başkanı, ajansın Çin’in liderliğini takip etme ve Bitcoin ve kriptoya doğrudan yasak getirme planı olmadığını belirtti. “Bu Kongre’ye kalmış olacak,” diye ekledi.

Geçen ayın sonlarında Andreessen Horowitz ortağı Katie Haun , Çin’in izinden gitmenin ABD için çok kötü olacağını söyledi .

Geçen hafta aynı komite oturumunda, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının kriptoyu yasaklama planı olmadığını yineledi.

SEC Başkanı Gensler Stabilcoinlere ”Poker Fişi” Tabirini Yineledi

Gensler ayrıca, önceden kumarhane poker fişleri olarak adlandırdığı sabit paralarla ilgili endişelerini yineledi ve “istikrarlı paraların ortaya çıkarabileceği finansal istikrar sorunlarının” SEC için bir öncelik olacağını belirtti.

“Şu anda sahip olduğumuz 125 milyar dolarlık sabit para, kumarhanedeki poker fişleri gibidir. Bence bu büyümeye devam eders bu sistemik geniş riskleri sunabilir.”

Dünyanın en büyük ikinci stabilcoini olan Circle’ın ihraççısı dün, SEC tarafından mahkemeye çağrıldığını bildirdi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X