SEC Başkanı: Kripto Düzenlenmezse Gerçek Potansiyeline Ulaşamaz

SEC Başkanı: Kripto Düzenlenmezse Gerçek Potansiyeline Ulaşamaz

Kripto Para Haberleri
Ekim 29, 2021 tarafından Ömer Dursun
36
sec-baskani-kripto-duzenleme

SEC Başkanı kriptoyu düzenlenme konusunda kararlı. Wall Street’in en iyi düzenleyicisi, en azından şu anda, kripto beklentilerine cevap vermiyor.

Merkezi olmayan finansın, sürdürülebilir altcoinlerin ve değiştirilemez tokenlerin ortaya çıkışı arasında, her zaman gevşek bir şekilde denetlenen dijital varlıkların dünyası, Satoshi Nakamoto’nun on yıldan uzun bir süre önce Bitcoin’i ilk kez hayal etmesinden bu yana bir yenilik zenginliği olduğunu kanıtladı.

Yine de, dolandırıcılıklara, potansiyel yasadışı ticaret planlarına ve tokenleri şüphelenmeyen yatırımcılara iten destekçilere de ev sahipliği yaptı. Kripto para birimi, Wall Street ve Washington, DC genelinde düzenlemenin gerekli olduğuna dair genel bir kabule yol açan bir davranış modeli gösteriyor.

SEC Başkanı Kriptoyu Düzenlenmek İstiyor

Bu sorumluluğun önde gelen seslerinden biri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler oldu.

Kıdemli bir mali düzenleyici ve Goldman Sachs’ın eski ortağı olan Gensler, ajansta kısa süre içinde, kripto piyasalarında daha katı yatırımcı koruma korkulukları için açık sözlü bir savunucu oldu ve şu anda toplam değeri yaklaşık 2,6 trilyon dolar olan binlerce madeni parayı kapsıyor.

SEC Başkanı Fortune’a verdiği demeçte, bu gerçekleşene kadar kriptonun “Sahip olduğu potansiyele ulaşması pek olası değil” dedi ve şöyle devam etti: “Teknolojiler, kamu politikası çerçevelerinin dışında uzun süre hayatta kalamaz.”

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X