Gizlilik Odaklı Bu Altcoin Bir Haftada 1 Milyar Dolar Piyasa Değerini Aştı

Gizlilik Odaklı Bu Altcoin Bir Haftada 1 Milyar Dolar Piyasa Değerini Aştı

Altcoin Haberleri
Ekim 26, 2021 tarafından Ömer Dursun
88
secret-bir-milyar-dolar-piyasa-degeri

Secret 1 milyar dolar piyasa değeri ile Bitcoin’in rekorunu geçti. Tamamen gizliliğe odaklanan bir altcoin projesi, piyasa değerine göre ilk 100 kripto varlığına girdi.

CoinGecko’ya göre Secret (SCRT) adlı kripto para son yedi gün içinde %97 arttı ve yayınlandığı sırada yaklaşık 4,50 dolardan şu anki fiyatı olan 8,87 dolara sıçradı.

SCRT’nin hızlı yükselişi, aynı zaman diliminde sırasıyla yaklaşık %1 ve %11 yükselen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) çok geride bıraktı.

binance-smart-chain-1Secret 1 milyar dolar piyasa değeriyle Bitcoin’in rekorunu geçti

Eskiden Enigma olarak bilinen Secret, başlangıçta Ethereum gibi akıllı sözleşme platformlarına gizlilik özellikleri getirmeyi amaçlıyordu.

Platformun misyonu o zamandan beri değişti ve Secret artık, kullanıcıların gizliliğini koruyan yeni bir merkezi olmayan uygulamalar (DApp) ekosistemini desteklemek için tasarlanmış, devredilen bir hisse kanıtı blok zinciridir.

Platform, Cosmos SDK ve Tendermint konsensüs protokolünü kullanır ve kullanıcılar, ağın güvenliğini sağlamaya ve ödüller kazanmaya yardımcı olmak için yerel yönetim belirteci SCRT’yi kilitleyebilir.

Secret, bugüne kadar ağda çalışan 13 merkezi olmayan uygulama olduğunu söylüyor.

“Gizli sözleşmelerin bilgi işlem gizliliğinden yararlanan kullanıcılar, Gizli Uygulamalarla (Secret App) etkileşim kurarken varsayılan olarak gizliliğe sahip olur ve merkezi olmayan uygulamaların tam değerini ortaya çıkarır.”

Secret, geçen yılın sonlarında Enigma’dan (ENG) SCRT’ye geçti ve kripto para borsası Binance, yeni kripto varlığını destekleyen ilk büyük borsa oldu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X