Senatör Ted Cruz, Teksas Bitcoin Madenciliği için Doğalgaz Kullanmalı

Senatör Ted Cruz, Teksas Bitcoin Madenciliği için Doğalgaz Kullanmalı

Kripto Para Haberleri
Ekim 11, 2021 tarafından Merteren Alkis
90
ted-cruz-bitcoin-madenciligi-dogalgaz

ABD Senatörü Ted Cruz, ABD Teksas eyaletinin Bitcoin madenciliği yapmak için doğal gaz kullanılması gerektiğine inanıyor.

8 Ekim Texas Blockchain Zirvesi sırasında konuşan Senatör Cruz , Bitcoin madenciliğinin petrol ve gaz çıkarımı yoluyla üretilen enerjiyi yakmak yerine paraya dönüştürmek için kullanılabileceğini iddia ederek, “Gazı boşa harcamak yerine Bitcoin için kullanılabilir […] .

Coin Metrics’in kurucusu Nic Carter’ın sosyal medyada paylaştığı konuşmanın dökümana göre Cruz, ülkede yakılan doğalgazın yarısının şu anda Batı Teksas’ta yakıldığını kaydetti. “Doğal gazın normalde kullanıldığı şekilde kullanılabilecek bir yere taşınması için hiçbir iletim ekipmanı olmadığı için boşa harcanıyor” diye ekledi.

“Bitcoin madenciliği yapmak için bu gücü kullanın. Bu işin  avantajlarından biri, çevreye muazzam bir şekilde yardımcı oluyorsunuz çünkü doğal gazı yakmak yerine onu verimli bir şekilde kullanıyorsunuz.”

Cruz, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjiyi yakalamak için verimli bir yol sunabileceğine inanmakta yalnız değil, El Salvador yakın zamanda yenilenebilir kaynaklarla desteklenen devlet destekli bir Bitcoin madenciliği projesi için planlarını açıkladı.

Bitcoin madenciliği, Çin’in Mayıs ayında Bitcoin madencilik firmalarına yönelik baskısını takiben Teksas eyaleti kilit bir endüstri haline geldi . Birçok madenci ucuz ve bol yenilenebilir kaynakları için Teksas’a gitti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X