Shiba-Inu (SHIB) Sadece 24 Saatte %70 Artış Yaşadı

Shiba-Inu (SHIB) Sadece 24 Saatte %70 Artış Yaşadı

Altcoin Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Ömer Dursun
94
shiba-inu-yuzde-70-artti

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın tweetiyle brilikte Shiba Inu %70 arttı.

Shiba Inu (SHIB) son 24 saatte yaklaşık %70 oranında artarak günlük en düşük 0,00000827 dolardan günlük en yüksek seviyesi 0,00001500 dolara çıktı.

Dogecoin’in alt dalı olarak görülen meme coin, meme tokenlerinin popülaritesi ve fiyatları artmaya başladığından beri ilk çıkışını yaptı. Kripto pazarının geri kalanı Ağustos ayında ve ardından Ekim ayında bir yükseliş patlaması görse de Mayıs sonrasında yaşanan piyasa çöküşü, meme tokenlerini de bir hayli etkiledi.

Shiba Inu %70 arttı: Meme coin’lere dikkat

SHIB’deki son fiyat artışı, Elon Musk’a ve tweetlerine atfediliyor: Çoğu kişi milyarderin Pazar günü Floki’nin fotoğrafını içeren tweetinin fiyat artışına yol açmış olabileceğine inanıyor.

Musk, zaman zaman şifreli tweetleriyle meme tokenleri şişirmesiyle bilinirken, tweetleri bir süredir Dogecoin’e yardımcı olmadığı için bu etki son zamanlarda tartışmaya yol açtı.

Tesla CEO’sunun en son tweeti, SHIB hashtag trendleriyle birlikte Twitter’da meme coin kampanyasına yol açtı. Altcoin bu kampanya sayesinde %70’lik kazanç yaşadı ve fiyatından bir sıfırı silmeyi başardı. Ancak hala dolar bazında bir kuruşun altında.

SHIB veya DOGE gibi meme coin’ler gerçekten topluluk odaklı çalışıyor. Sosyal medya, fiyat artışlarında çok önemli bir rol oynuyor ve bu seferki artış da farklı değildi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X