Singapur, Asya Ekonomisinin Geleceğinde Kriptoyu Görüyor

Singapur, Asya Ekonomisinin Geleceğinde Kriptoyu Görüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 27, 2021 tarafından Ömer Dursun
42
singapur-kripto

Singapur kriptoya sıcak bakıyor. Singapur merkez bankası başkanına göre, dijital varlıklar düzenlenirse, kripto para birimlerinin Singapur’un finans sektöründe bir yeri var.

Singapur Para Otoritesi başkanı Tharman Shanmugaratnam Çarşamba günü Asya Finansal Piyasalar Forumu’nda yaptığı açıklamada, “Gelecekteki finansmanda kripto için saf spekülasyon ve yasadışı finansmanın ötesine geçen bir rol olabilirdedi.

Örneğin, dijital varlıkların kara para aklamayla mücadele de dahil olmak üzere yasadışı finans faaliyetleri için düzenlenmesi gerekmesine rağmen, stabilcoinlerin geleneksel ödeme sistemleriyle birlikte rolü olabilir.

shiba-inu-rekor-kirdiSingapur kriptoya sıcak bakıyor

Uluslararası Para Fonu gibi kuruluşlarda görev almış Singapur’un en etkili politikacılarından biri olan Tharman, düzenleyicinin teknolojilerin ve inovasyonun gelişmesini istediği için merkez bankasının kripto para birimleri konusunda “açık fikirli” olduğunu söyledi.

Tharman’ın yorumları, Singapur’un bir kripto-teknoloji merkezi olarak statüsünü oluşturması ve alım satım, listeleme, tokenleştirme ve saklama gibi faaliyetler için çerçeve oluşturmasıyla geldi.

Singapur kısa süre önce DBS Bank Ltd.’nin aracılık koluna ve bir Avustralya kripto para borsasına lisans verdi, ancak düzenleyici, halkı Bitcoin gibi dijital varlıkların ticaretinin riskleri konusunda uyarıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X