Singapur Küresel Kripto Merkezi Olmak İçin Milyon Dolar Harcıyor

Singapur Küresel Kripto Merkezi Olmak İçin Milyon Dolar Harcıyor

Kripto Para Haberleri
Kasım 2, 2021 tarafından Ömer Dursun
203
singapur-kuresel-kripto-merkezi

Singapur küresel kripto merkezi olabilir mi? Dünyanın dört bir yanındaki finans merkezleri, finansın en hızlı büyüyen alanlarından birini ele alma yaklaşımlarıyla boğuştuğu için Singapur, kripto para birimiyle ilgili işletmeler için kilit bir oyuncu olarak kendisini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Bankaları ve finans firmalarını düzenleyen Singapur Para Otoritesi (MAS) genel müdürü Ravi Menon, “En iyi yaklaşımın bu şeyleri kısıtlamamak veya yasaklamamak olduğunu düşünüyoruzdedi.

bitcoin-kripto-yatirimcilara-uyariSingapur küresel kripto merkezi olabilir mi?

Bir röportajda, bunun yerine MAS’ın “güçlü düzenlemeler” getirdiğini, böylece gereksinimleri karşılayan ve çok sayıda riski ele alan firmaların faaliyet gösterebileceğini söyledi.

Ülkeler, kriptoyu nasıl ele aldıkları konusunda büyük farklılıklar gösteriyor: Çin son aylarda büyük miktarda faaliyete son verdi, Japonya yalnızca son zamanlarda özel kripto yatırım fonlarına izin verdi. Ancak El Salvador Bitcoin’i yasal olarak benimsedi. ABD’de ise gelişmekte olan varlık sınıfına yatırım yapmak için çok sayıda seçenek varken, düzenleyiciler, sabit paralardan getiri üreten ürünlere kadar her şeyle ilgileniyor.

MAS’ı yaklaşık on yıldır yöneten Menon, “Kripto tabanlı faaliyetler, temelde bu noktada şekli net olmayan ileriye dönük bir geleceğe yapılan bir yatırımdır. Ama bu oyuna girmemek için Singapur’un geride kalma riskini taşıdığını düşünüyorum. Bu oyuna erken başlamak, avantajlı bir başlangıç yapabileceğimiz ve potansiyel faydalarını ve risklerini daha iyi anlayabileceğimiz anlamına geliyor.” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X