Singapur Para Otoritesi, Kripto Paraları Faydalı Görüyor

Singapur Para Otoritesi, Kripto Paraları Faydalı Görüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
80
singapur-kripto-paralar

Singapur Para Otoritesi başkanı, kripto para endüstrisini sadece ticarete konu bir varlık olmasının yanı sıra ülkenin finans sektöründe bir yeri olduğunu söyledi.

Geçen yıl boyunca, Singapur kripto oyununu hızlandırdı. Ayrıca, ülkenin merkez bankası liderinin son yorumları, dijital para biriminin gelecekteki öneminin daha da büyük bir göstergesi.

Singapur Para Otoritesi başkanı Tharman Shanmugaratnam’a göre, düzenleme bu rolü sağlamlaştıracak. Shanmugaratnam,

Gelecekteki finansmanda kripto için saf spekülasyon ve yasadışı finansmanın ötesine geçen bir rol olabilir dedi. Geleceğin, düzenlenmiş stabilcoinlerin  faydalı bir role sahip olacağı bir gelecek olacağını düşünüyorum. Başkan, bir Bloomberg röportajında, ucuz, hızlı ve anında ödemeler için sınırlar arasında yenilik yapan ve daha fazla birlikte çalışabilir hale gelen geleneksel bir ödeme sistemi, bu alanın önemli bir parçası olacak ve muhtemelen sistemdeki diğer bağımsız yenilikçiler için bir rol oynayacak.

Ayrıca Shanmugaratnam, merkez bankasının kripto para birimleri konusunda “açık fikirli” olduğunu söyledi.

Başkan, uzun vadeli kripto entegrasyonu konusunda iyimser olsa da, konuya fintech aracılığıyla bir yaklaşımı tercih ediyor. Ayrıca, oynaklık nedenleriyle fiat’ın yerini alan kriptoları resmi para olarak görmediğini söyledi .

Fiyatlandırmada değişken bir enstrümanınız varsa, asla paraya dönüşmeyecek. Hem akıllı hem de aptallar için spekülatif bir varlık olacak.

Singapur ve Kripto Paralar

Kripto merkezli işletmeler ve madencilik operasyonları için eski bir merkez olan Çin’deki büyük kripto baskılarının ortasında, Singapur kendisini yeni ve sıcak bir Asya merkezi olarak konumlandırıyor .

Son raporlara göre, yalnızca Singapurlu düzenleyicilerin kriptoya değil, aynı zamanda kripto yatırımcılarına da meraklı olduğunu gösteriyor. Independent Reserve’den bir rapor, ankete katılan Singapurluların %43’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu ortaya koydu. Ek olarak, %93’ü kripto para birimlerinin farkındadır.

Dahası, kripto sahibi olanlar , tüm yatırım portföylerinin en az %5’ini dijital varlıklara yatırmış durumda.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X