Solanadan Secretum Messenger : WhatsApp Killer

Solanadan Secretum Messenger : WhatsApp Killer

Altcoin Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Merteren Alkis
89
solana-mesaj-uygulamasi-secretum

Mesajlaşma uygulamalarını  dünya çapında 3,6 milyardan fazla insan bunları kullanıyor ve ortalama bir kişi her 24 saatte 72 mesaj gönderiyor . Her gün WhatsApp tek başına 100 milyardan fazla mesajı  kanalize ederken, WeChat üzerinden 205 milyon video mesajı iletiyor.

Bu popülerlik ile birlikte daha karanlık bir taraf geldi: saldırıya uğramış kişisel veriler , siber hırsızlık ve hükümetin mahremiyet ihlalleri . Mesajlaşma uygulamalarının tasarlanma, çalışma ve yönetilme şekli, onları birçok riske maruz bırakır:

  • Çoğu mesajlaşma uygulaması, kullanıcının ad, telefon numarası ve doğum tarihi gibi hassas kişisel verileri girmesini gerektirir .
  • WhatsApp, kullanıcı telefon numaraları veri tabanı nedeniyle yanlış bilgi ve yalan haber yaymak için kullanılıyor .
  • Mesajlaşma verileriniz, şifrelenmediği bulutta depolanır ve bu da onu saldırıya karşı savunmasız bırakır.

Yakın tarihli bir dizi yüksek profilli olay, sorunun boyutunu ve sıklığını vurguladı:

  • Eylül 2021’de AB’nin gizlilik gözlemcisi, WhatsApp’a veri işleme ve veri paylaşımı ihlalleri nedeniyle 255 milyon € para cezası verdi .
  • WhatsApp için daha güvenli seçenek olarak kabul edilen Telegram, Ağustos 2020’de 500 milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerini açığa çıkaran büyük bir veri sızıntısı yaşadı .
  • 530 milyondan fazla Facebook Messenger kullanıcısının e-posta adresleri ve telefon numaraları da dahil olmak üzere kişisel verileri, Nisan 2021’de bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

solana-secretum

Solana Destekli Secretum ‘un Avantajları

Bunun yerine Blockchain teknolojisinin gücünde gerçek ve uygulanabilir bir çözüm bulunabilir. Litvanyalı iletişim teknolojisi uzmanlarından oluşan bir ekip, son zamanlarda küresel mesajlaşma platformlarının tüm sorunlarını özel olarak ortadan kaldıran bir çözüm geliştirdi. Bu çözüme Secretum denir .

Secretum, Solana Blockchain üzerine kurulu dünyanın ilk ve tek merkezi olmayan, şifreli mesajlaşma uygulamasıdır . Kullanıcılara büyük teknolojik avantajlar etrafında dönen güvenli, sorunsuz ve doğrudan bir mesajlaşma platformu sunar:

  • Sunucu yok, moderatör yok ve kullanıcılar arasındaki tüm mesajlar için eksiksiz uçtan uca şifreleme.
  • Merkezi bir konumda veya bulutta mesaj verisi veya dosya depolama yok – yalnızca Secretum ağındaki güvenilir ve bağımsız olarak doğrulanmış düğümlerde.
  • Kullanıcılar yalnızca kripto cüzdan adresleriyle kaydolabilirler. İsimleri, doğum tarihlerini veya diğer hassas verileri paylaşmaya gerek yok – başka bir deyişle, tamamen anonimlik.

Bir mesajlaşma uygulaması olarak bu avantajlara ek olarak, Secretum, kullanıcıların mevcut borsaları atlayarak uygun maliyetli bir şekilde P2P takas edilebilir ve takas edilemez kripto varlıklarını takas etmelerine olanak tanır. Dünyanın en hızlı Blockchain’i olarak kabul edilen Solana, Secretum’un dünya çapında 400’den fazla projeyle başarılı bir kripto ekosistemine katılarak düşük gaz ücretleri ve yüksek blok hızlarından yararlanmasına izin veriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X