SON DAKİKA! Bitcoin Analiz 7 Ekim 2020 Bitcoin Ne Olacak?

SON DAKİKA! Bitcoin Analiz 7 Ekim 2020 Bitcoin Ne Olacak?

Bitcoin Haberleri Kripto Analiz
Ekim 7, 2020 tarafından koindeks
40
bitcoin-teknik-analiz

En yüksek hacimli ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde bazı temel nedenler etkisinde kalarak düşüş yaşamıştı. En büyük temel sebep tartışmasız ABD’de konuşulan teşvik paketi. Donald Trump attığı bir twit ile teşvik paketinin seçimlerden sonra konuşulacağını söyledi. Bu durum ise altın, gümüş gibi emtialarda ve kripto paralarda satış baskısı yarattı. Biz bu yazıyı hazırlarken Bitcoin fiyatı 10.640 dolar.

Bitcoin Destek ve Dirençler

Bitcoin bir zamandır Fibonacci 0.382 ve 0.236 bandı içerisinde seyrediyor. Yani direnç seviyemiz 10.843 dolar destek seviyemiz ise 10.458 dolar. Aynı zamanda Bitcoin’in günlük grafiğinde 8 günlük hareketli ortalamayı takip etmemiz faydamıza olacaktır. 8 günlük hareketli ortalamamız 10.655 dolar seviyesi. Bu seviye üzerinde günlük kapanışlarda Bitcoin için daha iyimser olabiliriz. Ama bu seviye altı kapanışlarda, Fibonacci desteğine doğru bir yönelme olabilir. Yani 10.458 dolar seviyesi takip etmemiz gereken ilk destek seviyesi.

Alt indikatör olarak RSI inceliyorum. 50 seviyesinin üstünde kalıcılık sağlayamıyor. Bu seviye üzerine çıkılıp, orada bir trend oluşmadığı sürece yükseliş için iyimser olmak zor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X