Sparkpool, Tüm Hizmetlerini Askıya Alıyor! 

Sparkpool, Tüm Hizmetlerini Askıya Alıyor! 

Ethereum Haberleri
Eylül 27, 2021 tarafından Merteren Alkis
31
sparkpool-hizmetlerini-askiya-aliyor

Ethereum madencilik havuzu Sparkpool, Tüm Hizmetlerini Askıya Alıyor! 

2016 yılında piyasaya sürülen Hangzhou merkezli Sparkpool, hem yerel hem de uluslararası  Ethereum madencilik havuzu hizmetlerini sonlandırıyor. 

Şu anda en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu olan firma, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, regülasyonlara yanıt olarak, geçen Cuma günü yaptığı açıklamanın ardından Çin merkezli yeni madencilik müşterileri için hizmetleri askıya aldığını söyledi. 

Buna ek olarak, Sparkpool, mevcut Çin merkezli ve uluslararası müşterilerinin tümü için madencilik havuzu hizmetlerini bu ayın sonuna kadar askıya alacağını söyledi. Sparkpool’a bağlı  Ethereum hash oranı, Çin’in kripto madenciliği ve ticaret faaliyetleri üzerindeki yoğun baskısının bir sonucu olarak son 24 saat içinde yüzde sekizden fazla düştü. Sparkpool’un yalnızca ev tabanlı müşteriler için hizmetleri askıya almakla kalmayıp kurumsal firmaları için yapılan hizmetleri de askıya alması, Çin tarafından alınan ve 2017’den bu yana en şiddetli görünen tedbirlerin bir işaretidir. 

Çin merkezli müşterilere hizmet veren olan kripto borsası Huobi, hafta sonu yaptığı açıklamada, bu yılın sonuna kadar mevcut tüm Çin merkezli kullanıcı hesaplarını emekli edeceğini söyledi. 

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X