Twitter’ın Kurucusu Bitcoin’i Yaygınlaştırma Sözü Verdi

Twitter’ın Kurucusu Bitcoin’i Yaygınlaştırma Sözü Verdi

Kripto Para Haberleri
Ekim 16, 2021 tarafından Ömer Dursun
54
square-bitcoin

Twitter kurucusu Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, Bitcoin’in benimsenmesini yaygınlaştırmayı taahhüt etti ve şimdi bahsi yükseltmeyi düşünüyor.

Dorsey, bir tweet dizisinde Square’in “dünya çapında bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı” bir Bitcoin madenciliği sisteminin oluşturulmasını araştırdığını açıkladı.

Square CEO’su yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi yaratabilirdik.”

Square Bitcoin hakkında iddialı

Dorsey’in diğer şirketi olan Twitter da Bitcoin’in benimsenmesine yönelik adımlar attı. Sosyal medya devi, Bitcoin ödemelerini Twitter iOS uygulamasına entegre etti ve bir sonraki aşamada Android entegrasyonuna odaklandı.

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Dorsey’i kriptoya yatırım yapmaya devam ettiği için alkışlarken, Facebook dahil diğer teknoloji devlerine sorular yöneltti.

Bitcoin madenciliği, blok zincirindeki işlemleri doğrulama, ağın güvenliğini sağlama ve yeni paralar yaratma sürecini içerir. Madenciler, yazılım kullanarak karmaşık iş kanıtı (PoW) matematik problemlerini çözdüğü için Bitcoin ile ödüllendirilir. Denklemi çözdüklerinde, halka açık deftere veya blok zincirine yeni bloklar eklenir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X