Squid Game Kripto Tokeni Dolandırıcı Çıktı

Squid Game Kripto Tokeni Dolandırıcı Çıktı

Altcoin Haberleri
Kasım 2, 2021 tarafından Ömer Dursun
136
squid-game-kripto-tokeni-dolandirici

Squid Game kripto tokeni dolandırıcıların oyunu çıktı. Kendisini “kazanmak için oyna” bir kripto para birimi olarak pazarlayan Squid, son günlerde fiyatının yükseldiğini gördü, yani yüzde binlerce arttı.

“Play-to-earn” kripto para birimi, insanların çevrim içi oyunlarda kullanmak için token satın aldığı ve daha sonra diğer kripto para birimleri veya ulusal para birimleriyle değiştirilebilecek daha fazla token kazanabildiği yerdir.

Squid Game Kripto Tokeni Dolandırıcıların Oyunu

Ancak BBC’nin bildirdiği gibi, insanların tokenlerini yeniden satmalarına izin vermediği için eleştirildi.

Bu tür dolandırıcılık, kripto yatırımcıları tarafından genellikle “halı çekme” olarak adlandırılır.

Bu, dijital bir tokenin destekçisi alıcıları kendisine çektiğinde, ticaret faaliyetlerini durdurduğunda ve satışlardan elde edilen parayla yaptığında olur.

Gizmodo’ya göre, Squid’in geliştiricileri tahmini olarak 3,38 milyon dolar kazandılar.

Geçen Salı, Squid sadece 1 sentten işlem görüyordu. Bir haftadan kısa bir süre içinde fiyatı 2.856 doların üzerine çıktı. Kripto para veri sitesi CoinMarketCap, değerinin şimdi %99,99 düştüğünü söyledi.

Eleştirmenler, web sitesinin birçok yazım hatası ve dil bilgisi hatası içerdiğini de vurguladı. Web sitesi artık çevrim içi değil ve tokenleri tanıtan sosyal medya hesapları da ortadan kalktı.

Cornell Üniversitesi ekonomisti Eswar Prasad BBC’ye verdiği demeçte, “Naif perakende yatırımcılarının kötü niyetli kripto destekçileri tarafından çekildiği ve sömürüldüğü birçok plandan biri.” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X