Sri Lanka, Kripto Madenciliği Yapmak İçin Komite Kuruyor

Sri Lanka, Kripto Madenciliği Yapmak İçin Komite Kuruyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Merteren Alkis
95
sri-lanka-bitcoin-madenciligi

Sri Lanka, blok zinciri ve kripto madenciliği teknolojilerini keşfetmek ve uygulamak için bir komite kurduktan sonra küresel kripto benimseme sürecine katılıyor.

Sri Lanka’nın Devlet Bilgilerinden Sorumlu Genel Müdürü Mohan Samaranayake tarafından 8 Ekim’de paylaştığı bir mektupta, yetkililerin ülkenin blok zinciri ve kripto para girişimlerine yatırım çekmeyi amaçlayan yakın tarihli bir teklifi onayladığını gösteriyor.

Samaranayake’ye göre, Sri Lanka makamları, küresel ortaklar ve uluslararası pazarlarla eşit kalmak için “entegre bir dijital bankacılık, blok zinciri ve kripto para madenciliği teknolojisi sistemi” geliştirme ihtiyacını belirlediler. Samaranayake’ye yağtığı açıklamada şunları ekledi :

“Bu komite Dubai, Malezya, Filipinler, AB ve Singapur gibi diğer ülkelerin düzenlemelerini ve girişimlerini incelemek ve Sri Lanka için uygun bir çerçeve önermekle görevlendiriliyor.”

Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında Orta ve Güney Asya ile Okyanusya’da %706’lık bir artış olduğunu vurguladı. Chainalysis tarafından paylaşılan verilere göre, en yüksek küresel işlem değerine yani %14’e (572,5 milyar $) ulaştı. Nisan ayında, Sri Lanka’nın merkez bankası , yasal veya düzenleyici başvuru eksikliğini öne sürerek kripto para yatırımlarıyla ilişkili risklere karşı bir kamu bildirisi yayınladı . Bununla birlikte, bildirimden sadece bir ay sonra, merkez bankası, blockchain kullanarak paylaşılan Müşterinizi Tanıyın adında bir kavram kanıtı geliştirmek için üç bankayı kısa listeye almıştı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X