Steam NFT ve Blockchain Tabanlı Uygulamaları Yasakladı

Steam NFT ve Blockchain Tabanlı Uygulamaları Yasakladı

Kripto Para Haberleri
Ekim 16, 2021 tarafından Merteren Alkis
61
steam-kripto-para-ve-nft-yasakladi

NFT’lerin gerçek dünyada değeri var mı? Bu soru, kripto endüstrisinde çok sayıda tartışmaya yol açtı. Ancak şimdilik, bir endüstri devinin konuyla ilgili görüşlerini netleştirdiği bildiriliyor. Popüler dijital oyun platformu Steam, kripto veya NFT ticaretine olanak tanıyan tüm blok zinciri tabanlı uygulamaları yasaklamak için harekete geçti. Bu hareket, GameFi platformu üyelerini sarstı ve büyük oyuncular bile konuştu.

Steam NFT Oyunlarını Neden Yasakladı?

Steam’in, “kurallar ve yönergeler” bölümünde hangi oyunlar listelenemeceği güncellendi ve :

Kripto para birimlerinin veya NFT’lerin değiş tokuşuna izin veren veya bunlara izin veren blok zinciri teknolojisine dayalı uygulamalar.

Listedeki diğer yasaklı materyaller arasında nefret söylemi, gerçek kişilerin cinsel olarak müstehcen görüntüleri, çocukları sömüren içerik, kötü amaçlı yazılımlar ve daha fazlası yer alıyor.

Yasağın vurduğu topluluklardan biri , NFT tabanlı bir macera oyunu olan Age of Rust . Bir temsilci , kararın Steam’in politikasının “gerçek dünyada değeri olan öğelerin ekosisteminin bir parçası olmasına izin vermediği” için alındığını iddia etti.

NFT Oyunları Popülerliğini Arttırıyor

GameFi ve NFT tabanlı oyunların kaydettiği popülerlik artışını görmezden gelmek neredeyse imkansız. 2021’in ikinci ve üçüncü çeyreği arasında Axie Infinity’nin geliri yaklaşık 48 kat arttı . Ayrıca, Axie Infinity’nin piyasa değeri onu  geleneksel video oyunu devlerinin ilk beş listesine soktu.

Kurallardaki gizli değişikliğe rağmen, Steam’in yasağı uzun süre fark edilmedi. Bir eleştiri de  Axie Infinity’nin yaratıcısı Sky Mavis’den geldi. 16 Ekim’de şirket şu  tweet’i attı :

Bugün, @Steam, Blockchain ve NFT’lerle oluşturulmuş tüm oyunları mağazalarından engelledi. Mavis Hub’ımız farklı bir yolu temsil ediyor, biz kazanacağız.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X