Strait Brands,Tedarik Zinciri Çözümü İçin Cardano’yu Tercih Etti

Strait Brands,Tedarik Zinciri Çözümü İçin Cardano’yu Tercih Etti

Altcoin Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Merteren Alkis
48
strait-brands-cardano

Avustralya’nın uluslararası ödüllü alkollü içecek üreticisi Strait Brands, tedarik zincirini yönetmek için Cardano blok zincirinden yararlanacak.

22 Ekim’de yayınlanan bir blog yazısında Cardano’nun ana şirketi IOHK , Strait Brands’in üretim sürecini ve tedarik zincirini protokolün doğrulama platformu Atala SCAN’a dayandıracağını belirtti .

Ortaklık,  2022’nin sonuna kadar dört milyon şişe teslim etmede yardımcı olmayı amaçlıyor. Atala SCAN protokolü, verileri güvenli bir şekilde kaydedip depolayacak ve tedarik zinciri boyunca anında ürün kaynağını doğrulayacak.

Strait Brands’in kurucusu Philip Ridyard’a göre, blockchain çözümü sahte ürünlerle mücadelede yardımcı olacak. Ürünün, özellikle Asya pazarlarında taklit ve ikamelere maruz kaldığını belirtti. IOHK ile ortaklık, Strait Brands’in Badger Head adlı süper premium bir seriyi piyasaya sürmeyi planlamasıyla birlikte geliyor. Ayrıca, Strait Brands, CNFT’lerle eşleşen Cardano temalı sınırlı sürümler sıraladı.

Daha önce Ridyard , Cardano blok zincirinin şirketin planıyla nasıl birleştiğini vurgulamıştı . Ridyard’a göre:

“Strait Brands büyük ölçekli uluslararası dağıtıma başlıyor ve endüstrinin karşılaştığı zorlukların bilincinde olarak, tedarik zincirimizde endüstri lideri güvenlik ve doğrulanabilirlik sağlayarak üretime blok zinciri öncelikli bir yaklaşım benimsemeye karar verdik.”

Özellikle, küresel alkol pazarı, tüketicilere ulaşan sahte ürünler için yılda 40 milyar dolara yakın kaybediyor.

Cardano Akıllı Sözleşme Platformunu Yayınladı

İşbirliği, Cardano’nun Eylül ayında blockchain protokolüne entegre edilmiş gelişmiş özelliklerle akıllı sözleşme platformunu başlatmasının ardından geldi.

Ağ büyümesi, özellikle ürünlerin tedarik zincirinde blok zinciri için artan kullanım durumlarıyla sonuçlandı.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Cardano Vakfı , bağlantılı mal ve ürün platformu Scantrust ile ortaklık kurduktan sonra ilk tedarik zinciri izlenebilirliği ve sahteciliğe karşı çözümünü kullanıma sundu.

Cardano, marka sahiplerinin hedeflenen veri işlevleri ve izlenebilirlik için Scantrust’ın fiziksel, güvenli QR kodlarını kullanmalarını sağladığını kaydetti. Çözümün pilot uygulaması, Gürcü zanaatkar şarap üreticisi Baia’s Wine ile yapılan bir ortaklıkla başladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X