Stratejist Yasuo Matsuda Tarafından Bitcoin Açıklaması Yapıldı

Stratejist Yasuo Matsuda Tarafından Bitcoin Açıklaması Yapıldı

Bitcoin Haberleri
Haziran 1, 2020 tarafından koindeks
15
yasuo-matsuda-tarafindan-bitcoin-aciklamasi

Japon FXCoin’de şirketinde üst düzeyde görevi bulunan stratejist Yasuo Matsuda Çin Yuanının düşmesi durumunda Bitcoin’in yükseleceğini iddia etti. Matsuda Çinli yatırımcılar yuana alternatif olarak Bitcoin kullanırlarsa BTC fiyatlarının yükselme eğilimine geçeceğini söyledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 2020 yılı başından bu yana Çin’nin para birimi olan yuan’ın değer kaybetmesiyle yatırımcıların Bitcoin kullanarak daha fazla yatırımcının çekilebileceğini düşünüyor.

FXCoin startejisti Yasuo Matsuda’nun Cointelegraph Japonya üzerinden yaptığı açıklamalarda salgın sebebiyle hükümet tarafından yapılan hamlelerin ekonomik yaptırımlarla karşılanmasından dolayı Çinliler arasında BTC’nin daha çok talep göreceğini söyledi.

Bitcoin Kaçış Yolu

Salgın olaylarının patlak vermesinden sonra Çinli yatırımcıların varlıklarının değerini korumak için yurtdışına kaçtıklarını açıklayan Matsuda, Bitcoin’nin tercih edilerek değer kayıplarının ve kaçışın önüne geçilebileceğini savundu.

Yatırımcılar için BTC’nin güvenli bir yatırım aracı olarak tercih edilmesi gerektiği vurgulandı. Çin para birimi 2019 yılında yükselişe geçse de Covid-19 salgını ile 2020 yılına düşüşle başlayarak Dolar karşısında bugün 2008 yılında gördüğü dip seviyeleri gördü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X