Tayland’ın En Büyük AVM’si Kendi Kriptosunu Çıkarıyor

Tayland’ın En Büyük AVM’si Kendi Kriptosunu Çıkarıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
77
tayland-kripto-para

Tayland perakende sektörünün lider firmalarından Central Retail Corp., çalışanları arasında kripto para birimini test ediyor. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, sanal alan aşaması tamamlandıktan sonra perakende devi, kripto hizmetini müşterilere ve genel halka genişletmeyi planlıyor.

Blockchain destekli bir kripto para birimi olan “C-Coin”, dünya çapında 80.000 Central Retail Corp çalışanına daha sonra ise olağan maaşlarına bir bonus olarak olağanüstü performans için bir ödül olarak sunuluyor.

Sahipler, C-Coin’i yemek için ödeme yapmak ve Central Retail’in ortaklarından ürün ve hizmet satın almak için kullanabilirken, bu sadece Central Retail Corp için bir test projesidir. Firmanın uzun vadeli hedefi, nakitsiz toplumlara ve girişimlere geçiş yapmaktır.

Central Tech’in inovasyon şefi Kowin Kulruchakorn’a göre, tüm çalışanlar kaydolduktan ve firma performansı hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra para birimi genel halka açık hale getirilebilir. Central Retail’in Central Tech’i, C-Coin’i yaratan ve CRC’nin tüm çok kanallı ve e-ticaret sistemlerini yöneten birimdir.

Şirketin , 40’tan fazla mağaza ve üst düzey perakende satış noktalarından oluşan Tayland’ın en büyük alışveriş merkezi sahibidir. Ayrıca Central Festival, Big C Supercenter ve Seacon Square’i de işletmektedir. Tayland dışında, İtalyan mağazası La Rinascente, Danimarka markası Illum ve Vietnam’ın Big C süpermarket zincirini işletiyor.

Central Retail Corp., Tayland ülkesindeki kripto para birimi geliştiren tek kuruluş değil.  Tayland Bankası, dijital para birimlerini çıkarmak istediklerini  duyurdu . Q2 2022’de dijital baht için ilk test aşaması başlayacak.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X