Teknoloji Devleri Bitcoin’i Öldürmek İstiyor

Teknoloji Devleri Bitcoin’i Öldürmek İstiyor

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 22, 2020 tarafından koindeks
21
teknoloji-devleri-bitcoini-oldurmek-istiyor

Dünyanın teknoloji devleri Covid-19 nedeniyle kan kaybederken, Bitcoin direnç gösteriyor, bu nedenle teknolojinin devleri bitcoin’i öldürmek istiyor ve hamleler yapıyor. Google, Facebook ve Apple dünya krizinden etkilenenler arasında. Her geçen gün düşüş yaşayarak kan kaybeden firmalar, Bitcoin’i yok ederek bu rekabet ortamında ayakta kalmaya çalışıyor.

Bitcoin İlgi Odağı

Facebook daha önce Libra kripto parası ile rekabete katılmış fakat bir süredir geliştirme adına ses çıkmamıştı. Bitcoin’in ilgi odağı olması, en yüksek para birimi olarak varlığını sürdürmesi sonucu Google, Facebook ve Apple üçlü ittifak yaparak yeni bir para birimi ortaya çıkarmak adına kolları sıvadı. Yakın zamanda sonucunun ne olacağı ise merak konusu.

Bitcoin’e Karşı Koymak Zor

Hiçbir merkez bankası, kurum kuruluş ya da devlete bağımlılığı olmayan Bitcoin, belirli algoritmalar ile değerine değer katıyor. İşlem ücretinin olmadığı, maliyetin konuşulmadığı, serbest piyasaya sahip, dijital kamu defterlerine kaydedilen her işlemdeki şeffaf yapısı ile krizlerin karşısında yıkılmayan bir duvar gibi güven veriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X