Teksas Hükümeti, İtfaiyeciler İçin Bitcoin Fonu Oluşturdu

Teksas Hükümeti, İtfaiyeciler İçin Bitcoin Fonu Oluşturdu

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Merteren Alkis
37
teksas-itfaiye-bitcoin

Teksas eyaletinin Houston şehri, itfaiyeciler için oluşturduğu  emeklilik fonunun 4 milyar dolarlık portföyünün bir kısmını Bitcoin ve kripto paralara ayırdı.

Bloomberg raporuna göre, Teksas ‘ın Houston şehri, itfaiyecilerin Yardım ve Emekli Sandığı Bitcoin ( BTC) ve Ethereum ( ETH ) kripto paralarından oluşan 25 milyon dolarlık fon oluşturdu. Texas denetçi ofisi aracılığıyla yapılan kamuya açık kayıtlar, emeklilik fonunun Haziran 2020 itibariyle toplam net varlıkları 4,1 milyar dolardan fazla tuttuğunu gösteriyor, bu da grubun portföyünün yaklaşık %0,6’sını dijital varlıklara tahsis ettiği anlamına geliyor.

Fonun baş yatırım yetkilisi Ajit Singh:

Bunu bir süredir yatırım portföyümüze eklemek için bir varlık sınıfı olarak inceliyoruz. Artık görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı haline geldi.Giderek daha fazla kurumsal benimseme gerçekleştikçe, arz ve talep için gelişen daha fazla dinamik olacak. Ve fiziksel varlıklara sahip olmak – gerçek jetonlar – bize gelecekte gelir yaratma potansiyeli olasılığı veriyor. Fon, 6.600’den fazla aktif ve emekli itfaiyecinin yanı sıra hayatta kalan aile üyelerinin faydalarından sorumludur . Gruba göre, fonun yarısından fazlası adi ve özel sermayeye yatırılıyor, ancak aynı zamanda yerli hisse senetleri, uluslararası hisse senetleri, tahviller, nakit ve gayrimenkulleri de içeriyor.

Haziran ayında emeklilik planı sağlayıcısı ForUsAll, müşterilerine portföy varlıklarının % 5’ine kadar kripto para birimine yatırım yapma seçeneği sunarak, ABD vatandaşlarına emeklilik planlarında kripto varlıklara erişim seçeneği verilmediği takdirde “dezavantajlı” olabileceklerini söyledi. . Bu yılın başlarında Grayscale, emeklilik fonlarının ve bağışların kriptoya maruz kalarak fonlarına aktif olarak yatırım yaptığını gördüğünü de bildirmişti .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X