Terra, Columbus 5 Yükseltmesini Uyguladı

Terra, Columbus 5 Yükseltmesini Uyguladı

Altcoin Haberleri
Ekim 2, 2021 tarafından Merteren Alkis
69
terra-luna-columbus-5-guncellemesi

Terra, Columbus 5 Yükseltmesini Uyguladı

Terra, bu hafta Columbus 5 ve LUNA’nın belirteç değeri olarak adlandırılan ağ protokolüne büyük bir yükseltme uyguladı ve o zamandan beri olumlu bir eğilim gösteriyor. Bununla birlikte, 10 Eylül 2021’de gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 43.54$’ı (ATH) ve 24 saatlik işlem hacmi olan 4.84 milyar$’a yine de yükselemedi.

Bugün itibariyle, fiyat 37.89 dolar ve en son istatistiklere göre 15.15 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip .

LUNA, Terra (Güney Kore kökenli) ile ilişkili iki kripto para biriminden biridir ve stabilcoin ‘UST’ yanında yer alır . Terra, 2018’in başlarında Terraform Labs tarafından oluşturulan bir kripto para ağıdır. 

LUNA’nın performans endeksleri, ATH’ye ulaşmamasına rağmen, 30 Eylül 2021’de Columbus 5 yükseltmesinin uygulanmasından bu yana olumlu bir seyir izliyor

Columbus 5: Terra ‘ya Büyük Güncelleme

30 Eylül 2021’de Terra blok zinciri üzerinde, Columbus 5 adlı büyük bir ana ağ yükseltmesi uyguladı. Bu yükseltme, Terra’ya eklenen birkaç yeni ve güncellenmiş özelliği görüyor, en başta Terra’nın iki simgesinden biri olan LUNA belirtecinin arkasındaki işletim mekaniğinde bir değişiklik. UST.

Spesifik olarak, bu, Terra ekibinin Terra protokolünün ‘Hazine Modülü mantığı’ dediği şeye atıfta bulunur. Resmi belgelere göre Hazine Modülü, Terra ekonomisinin “merkez bankası” olarak görev yapmaktadır.

Bu yükseltmenin bir sonucu olarak, LUNA’nın belirteç değerini ve ilişkili UST belirteci talebini düzenlemenin bir yolu olarak LUNA arzının bir kısmı kalıcı olarak yakılır. Luna, daha önce çalıştığı gibi topluluk havuzuna transfer edilmek yerine artık UST’ye dönüşüm sürecinde kalıcı olarak yanıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X