Tesla CEO’su Elon Musk Ethereum Görüşünü Belirtti

Tesla CEO’su Elon Musk Ethereum Görüşünü Belirtti

Ethereum Haberleri
Temmuz 4, 2020 tarafından koindeks
13

Cryptocurrency-Elon Musk, birkaç ay boyunca bir kripto projesi üzerinde çalıştığı spekülasyonundan sessizce bahsetti. Tesla ve SpaceX’in CEO’ları, Star Trek ve blockchain destekçisinin oyuncusu William Shatner’den bir tweet’e yanıt olarak, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’daki pozisyonlarını açıkladılar. Musk, akıllı sözleşme blok zincirinde bir kripto projesi inşa ettiğini söyleyerek söylentileri reddetti.

Söylentilerin Kökeni

Twitter’da Musk ve Buterin arasındaki halk etkileşiminin ardından söylentiler ortaya çıktı. Geçen yıl Nisan ayında, Musk “Ethereum” u tweetledi ve Buterin’den bir yanıt aldı. Buterin onu Ethereum Devcon toplantısına davet etti.

Tesla CEO'su Elon Musk Ethereum Görüşünü Belirtti
Tesla CEO’su Elon Musk Ethereum Görüşünü Belirtti

Musk daha sonra net bir soru sordu: Önde gelen akıllı sözleşme platformunda ne yapmalıyım? Musk, şifreleme ile ilgili birçok tweet yayınlasa ve Dogecoin’e yakınlık göstermesine rağmen, dijital varlıklara karşı tutumunun sektördeki içericilerle iyi anlaşamayabileceğini itiraf etti.

Bitcoin ve 20 Ocak’ta Tesla Podcast’in üçüncü satırındaki kripto alanı hakkındaki görüşleri sorulduğunda, ünlü milyarder, kripto para birimini yasadışı faaliyetleri ve yasallığı güçlendirmek için kullanılabilecek nakit olarak gördüğünü belirtti. Bu işlemi “Bazı işlemler yasa kapsamı dışındadır.

Farklı ülkelerde birçok yasa vardır ve bu işlemler için genellikle nakit kullanılır. Ancak, yasa dışı işlemler yapabilmek için yasal işlemlerde de nakit kullanmanız gerekir. Yasadışı bir yasal köprüye ihtiyacınız var. Şifreleme çalışmaya başlıyor .” şeklinde ifadeleri halka iletti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X