Stablecoin Devi Tether’e 41 Milyon Dolarlık Para Cezası Kesildi

Stablecoin Devi Tether’e 41 Milyon Dolarlık Para Cezası Kesildi

Altcoin Haberleri
Ekim 15, 2021 tarafından Ömer Dursun
57
tether-41-milyon-dolar-ceza

Tether’e 41 milyon dolar ceza verildi. Tether, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından, yanıltıcı açıklamalar yaptığı yönündeki iddiaları çözmek için 41 milyon dolar ödeyecek.

CFTC Cuma günü yaptığı bir açıklamada, Haziran 2016 ile Şubat 2019 arasında Tether’in müşterilere ve kripto para piyasalarına her tokeni desteklemek için “yeterli ABD doları rezervine” sahip olduğunu, ancak aslında rezervlerinin çoğunluğunu tam olarak desteklemediğini dile getirdi.

Tether’e 41 milyon dolar ceza neden verildi?

Buna ek olarak CFTC, Tether’in rezervlerinin bir parçası olarak teminatsız alacakları ve fiat olmayan varlıkları içerdiğini açıklamadığını ve yatırımcılara, rezervlerinin yüzde 100’ünü her zaman koruduğunu göstermek için rutin denetimler yapacağını yanlış bir şekilde söylediğini söyledi. CFTC’e göre rezervler hiçbir zaman denetlenmedi.

CFTC başkanı vekili Rostin Behnam yaptığı açıklamada, “Bu vaka, hızla büyüyen ve gelişen dijital varlık pazarındaki dürüstlük ve şeffaflık beklentisini vurgulamakta.” dedi.

Tether, New York başsavcısı tarafından, Şubat ayında ajansla kurulan desteğiyle ilgili iddialar için soruşturuldu. Bu anlaşmanın şartlarına göre, Tether’in New York eyaletinde kullanması yasaktır.

Tether, The Verge’e verdiği bir bildiride, CFTC kararının “Tether’in mevcut operasyonlarıyla ilgili hiçbir sorun bulamadığını” ve ajansın sorunların Tether’in Şubat 2019’da hizmet şartlarını güncellemesiyle çözüldüğünü söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X