Trump’tan Şaşırtan Kripto Para Açıklaması Geldi

Trump’tan Şaşırtan Kripto Para Açıklaması Geldi

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Ömer Dursun
51
trump-kripto-para-aciklamasi

Donald Trump, kripto para açıklaması ile gündem oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. Başkanı Donald Trump, kripto para birimlerinin artan popülaritesini tartışmak için Yahoo Finance ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Yahoo Finance platformundaki izleyicilerin kripto para birimleriyle yakından ilgilendiğini ve Çin’in kripto üzerindeki baskısıyla ilgili ne düşündüğünü soran Adam Shapiro, bu durumun ABD için büyük bir kazanç olduğuna inanıyor.

Trump kripto para açıklamasında ne dedi?

“Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile bir ilişkiniz var. Sizce Xi Jinping neyin peşinde? Kripto üzerindeki bu baskı ABD için iyi mi?” ifadelerini kullanarak bir soru yönelten Shapiro’ya eski Başkan Trump’tan şöyle bir cevap geldi:

Çin Başkanı kripto olsun ya da olmasın kendi para birimini değerlendirmek istiyor, ancak bizim çok dikkatli olmamızın nedenlerinden biri de şu anda bir para birimimiz var, dolar. Ben doların büyük bir hayranıyım.

Başka para birimlerinin ortaya çıkmasını ve doları herhangi bir şekilde incitmesini veya alçaltmasını istemiyorum, ama Çin yapmak istiyor, Çin kesinlikle doları desteklemek istemiyor.

Dolar yerine kripto paraya geçilmesinin doğru olmadığını söyleyen eski Başkan, “Eğer dolara dayalı bir para sistemine bakarsanız, kredibilitenizi kaybetmeye başlarsanız, birdenbire o güçlü para sistemini kaybedersiniz ve buna çok dikkat etmeliyiz.” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X