Trump Vergi Olayı ve Hackler: Bu Hafta Bitcoin Fiyat Hareketini Şekillendiren 5 Olay

Trump Vergi Olayı ve Hackler: Bu Hafta Bitcoin Fiyat Hareketini Şekillendiren 5 Olay

Bitcoin Haberleri
Eylül 29, 2020 tarafından koindeks
31
altin-yukselecek

Trump’ın vergi ödememe olayı Bitcoin’i yukarı taşırken, KuCoin tarafındaki hack olayından dolayı bu yukarı taşıma sınırlı kalıyor ve dengeleniyor.

Bitcoin ( BTC ), değişen davranış sürdükçe 11.000 $ ‘ı zorlayarak haftaya başlıyor, ancak vadeli işlemler farkı tehlikesi devam ediyor.

Cointelegraph, önümüzdeki hafta Bitcoin fiyat hareketini şekillendirebilecek beş faktöre bakıyor.

Trump vergi dosyalarında 11.000 $ BTC fiyatında sıçrama görüldü

Pazar, bir haftalık yetersiz fiyat performansının ardından Bitcoin’e beklenmedik bir artış sağladı. Bu, sonuçları New York Times tarafından yayınlanan ABD Başkanı Donald Trump’ın vergi kayıtlarına yönelik bir soruşturma sayesinde oldu .

Ayrıntılar, Trump’ın 2016 seçim yılında ödediği sadece 750 dolarlık vergiyi içerirken, o sırada önemli bir çekişme kaynağı olan Rusya ile başka bir bağlantı yok.

Bununla birlikte, yayın, Trump’ın bu yılki seçimler öncesinde şansını etkileyebilir ve piyasalar yeni bir türbülansı şiddetle izliyor olacak. 

Trump, vergi kayıtlarını gizli tutmak için uzun ve zorlu bir mücadele vermişti.

“Tamamen sahte bir haber; uydurma, sahte”diye yanıt verdi Beyaz Saray’da basın toplantısında.

BTC / USD Pazar günü 11.000 $ ‘a yükseldi, ancak yine de 10.950 $’ ın biraz altındaki baskı zamanı seviyelerine dönmek için yaklaşık 10.950 $ ‘lık direnci vurdu.

Bu, kripto para biriminin haftalık aralığının üst sınırını işaret ediyor ve bölge dışında 10.000 ila 11.000 dolar arasında bir kırılma veya kırılma üretemedi.

BTC / USD 7 günlük grafik

BTC / USD 7 günlük grafik. Kaynak: Coin360

Bitcoin her zamankinden daha uzun süredir 10.000 doların üzerinde 

Bununla birlikte, 11.000 $ ‘ın ötesinde ilerleme kaydetmemiş olmasına rağmen, Bitcoin hala bu ay boğaları kanıtlıyor. 

Pazar günü çeşitli analistlerin belirttiği gibi, BTC / USD artık her zamankinden daha uzun süre 10.000 $ üzerinde işlem yaptı – Pazartesi günü 64 gün.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano , kripto para birimi şüphecilerinin ruh halini özetledi

Bir tweetin bir bölümünde “Bitcoin 10.000 $ ‘ın üzerinde 63 gün boyunca rekor kırdı ve sadece daha yüksek seviyelere çıkma belirtileri gösteriyor” şeklinde ifade ediliyor. 

“Piyasa düşüşünüzün yanlış olduğunu kanıtlıyor. Her zaman teslim olmak ve partiye katılmak için zaman vardır. “

Diğerleri, beş rakamın hala dağılma şansı olduğuna inanıyor. Azalmayı desteklemesi gerekiyorsa, hala açık olan CME Group vadeli işlemler açığı 9,600 $ ‘da test edilmedi.

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe Cumartesi günü yaptığı bir analizde , boşluğu Bitcoin için düşüş senaryosunun muhtemel bir sonucu olarak vurguladı ve mevcut seviyelerin yükselme olasılığını açmak için tutulması çok önemli.

Bitcoin temelleri umursamıyor

Hâlâ her zamankinden daha güçlü görünen temel Bitcoin ağ temelleri, madencilerin bağlılığını vurgulamaya devam ediyor.

Haftalık ortalama hash oranı ve zorluk, hafta başında yükselişte kaldı ve zorluk, beş günlük bir sonraki yeniden ayarlamada% 5.1’lik bir artışa ayarlandı. 

Önceki düzenleme, madenciler arasında blok ödülleri için rekabetin altını çizerek sağlıklı bir% 11,4 artış gördü. Zamanda, Quant analist PlanB yine açıklanan dört ay Bitcoin son blok sübvansiyon ortadan bölünmüş sonra ve önceki halvings sonra davranışı doğrultusunda gelen “saat gibi” olarak hareket. 

Ağ desteğinin kesin olmayan ancak genel olarak kullanışlı bir göstergesi olan ortalama hash oranı, Eylül ayının başlarında saniyede 143 exahash’e (EH / s) ulaştıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yükseliyordu.

Bitcoin 7 günlük ortalama hash oranı 1 aylık grafik

Bitcoin 7 günlük ortalama hash oranı 1 aylık grafik. Kaynak: Blockchain

DXY gücü BTC’yi bozmakta başarısız oluyor

Trump hikayesinin, Bitcoin’in son aylarda güçlü bir ters korelasyon sergilediği ABD doları için temel bir ölçüm üzerinde çok az etkisi oldu.

ABD doları para endeksi (DXY), bir hafta boyunca yükselişe geçerek vergi hikayesi vurduğunda sabit kaldı. 

DXY, USD’yi ticaret ortağı para birimleriyle karşı karşıya getiriyor ve Eylül ortasından bu yana konumunu önemli ölçüde iyileştirdi. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi , bu, BTC / USD üzerindeki aşağı yönlü baskıya güçlü bir şekilde katkıda bulundu. Buna rağmen, Bitcoin geçen hafta beklenenden daha iyi ayakta kaldı ve bu da endeksle olan ilişkinin gevşeyebileceğini gösteriyor.

ABD doları para endeksi 1 aylık grafik

ABD doları para endeksi 1 aylık grafik. Kaynak: TradingView

Geçen hafta, istatistikçi Willy Woo , Bitcoin’in altın gibi diğer güvenli limanlar da dahil olmak üzere geleneksel piyasalarla bağlarını “yakında” geride bırakacağını önceden tahmin etti.

Ancak bu arada, DXY’deki herhangi bir belirleyici hareket, Bitcoin’in fiyat yörüngesini kısa vadede etkileme potansiyeline sahip. 

Hareket halindeyken 150 milyon dolarlık KuCoin hack fonu

Bitcoin piyasaları, Güney Koreli borsa KuCoin’in tarihin dördüncü en büyüğü olduğu tahmin edilen büyük hack’inden kaynaklanan sonuçlarla boğuşmak için biraz zaman harcayabilir .

Toplam 150 milyon dolar olan borsadan çalınan fonların bir kısmı daha sonra DeFi tokenleri ve diğer kripto para birimleri ticareti yapmak için kullanılan popüler bir otomatik piyasa yapıcı olan Uniswap’e veya AMM’ye taşındı.

Whale Alert izleme kaynağına göre , çeşitli tokenlerdeki milyonlarca dolar, son iki gün içinde belirlenen çalınan fon kaynaklarını Uniswap’e bıraktı.

Hack, Bitcoin’i doğrudan içermiyordu ve BTC / USD , olaylarla çok az sarsılmış görünüyordu – bu, saldırıların genellikle büyük fiyat dalgalanmalarına yol açtığı önceki yılların aksine bir şeydi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X