Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Haberleri
Nisan 21, 2020 tarafından koindeks
18
turk-lirasi-ile-bitcoin-alma

Bitcoin çok fazla kullanılan ve bu zamana kadar yaratılmış olan ilk sanal paradır. Bu sanal parayla hem yatırım yapabilir hem de alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin’in yaygınlaşmasıyla birlikte nasıl alındığı da merak konusu haline gelmiştir. En çok merak edilen konulardan birisi de Türk lirası ile bitcoin nasıl alınır konusudur. Türk lirasıyla bitcoin satın alabilmek için Paribu kullanılması gerekmektedir. Paribu Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarındandır. Borsaya kayıtlı olmayan kişiler, Paribu üzerinden Bitcoin alamazlar.

Paribu’ya Nasıl Kayıt Olunur?

Kurulduğu günden bugüne güvenilir hizmet veren Paribu’ya kayıt olmak için şu işlemleri yerine getirmelisiniz.

  • İlk olarak borsaya kayıt olmalısınız. Borsaya kaydınız varsa bu işlemi direk geçebilirsiniz.
  • Paribuya girdikten sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Bu işlem 1 saat sürebilir.
  • Kimlik onayı işleminden sonra Bitcoin satın alma işlemine başlayabilirsiniz. Satın alma işlemi içinde borsaya para yatırmalısınız.
  • Yükleme işlemini havale ya da eft yaparak ya da papara ile yapabilirsiniz.

Paribu’ya kayıt olduktan sonra Türk lirasıyla kolayca bitcoin almaya başlayabilirsiniz.

Paribu Güvenilir mi?

Paribu diğer ülkelerde de kullanımı olan son derece güvenilir ve kullanışlı kripto para sistemidir. Bu sistemde kripto paraların alış ve satışı yapılabilir. Paribu güvenirliliğini yasal olması ve sertifikaları olmasıyla kanıtlar. Tüm izinleri alınarak açılan bir sistemi oluşturmaktadır. Site üzerinde yapılan tüm işlemler dünya üzerinde geçerlidir. Ayrıca sitede aldığınız paraları başka sitelerde de satabilirsiniz. Paribu sitesinin SSL güvenlik sertifikası vardır. Bu da güvenilir olduğunun en önemli kısmıdır. Site üzerinde tüm sanal paraları anlık olarak takip edebilmek mümkündür. Tüm izinlerini almış olan bir site olarak Türk lirası işlemleri de kolayca yürütülebilmektedir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X